Do następnego meczu pozostało

Nowa sekcja w Chojniczance! Rozpoczynamy nabór do drużyny piłki ręcznej!

Mamy przyjemność ogłosić kolejną, nową żółto-biało-czerwoną inicjatywę. Po prawie 31 latach przerwy, Chojniczanka ponownie będzie miała sekcję piłki ręcznej.

 

To kolejny krok w rozwoju klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. oraz dalsze pielęgnowanie jednej z najważniejszych gałęzi funkcjonowania klubu czyli krzewieniu kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Chojniczanka zaszczepia pasję do sportu nie tylko przez piłkę nożną, ale również przez lekkoatletykę. W 2022 roku do tego grona dołączy także piłka ręczna.  

Trenerem drużyny będzie Artur Jaster. Były zawodnik OSiR-u Chojnice, Borowiaka Czersk i LKS Kęsowo. Nowo powstała sekcja swoje treningi ma rozpocząć już w marcu. Drużyna piłki ręcznej Chojniczanki ma się składać z zawodników i zawodniczek z roczników 2011 i 2012. Początkowo treningi mają odbywać się dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Chętnych do rozpoczęcia gry w piłkę ręczną w Chojniczance zapraszamy do kontaktu z trenerem Arturem Jasterem pod numerem telefonu 787 979 605.

Początki szczypiorniaka w Chojniczance sięgają roku 1975, kiedy to utworzono sekcję piłki ręcznej w klubie. Rok później do rozgrywek zgłoszono dwie drużyny młodzieżowe: juniorów i tzw. kadrę spartakiadową. Sekcja na bieżąco współpracowała z miejscowymi szkołami oraz z nowo powołanym Międzyszkolnym Klubem Sportowym. Zajęcia prowadzono w oparciu o bazę Centrum Sportowego w Chojnicach. W latach 1982–1988 sekcja mogła się poszczycić posiadaniem drużyny seniorów oraz dwóch drużyn juniorów. Szkoleniem zajmowali się: S. Rumiński, M. Koperski, T. Ryngwelski oraz P. Muzolf. Przez większość czasu sekcją piłki ręcznej kierował Karol Synoradzki. Sekcja funkcjonowała przez 16 lat. Likwidacja miała miejsce w roku 1991.

Nie były to jednak jedyne związki miasta Chojnice z piłką ręczną. W latach 90-tych i na początku pierwszej dekady XXI wieku funkcjonował klub OSiR Chojnice, który po likwidacji piłki ręcznej w Chojniczance wchłonął także nasze zespoły. Największym sukcesem chojnickich szczypiornistów był dwukrotny awans do rozgrywek II Ligi. Jednym z zawodników OSiR-u Chojnice był obecny akcjonariusz Chojniczanki, Krzysztof Ringwelski. Pod szyldem OSiR-u grała także drużyna kobiet.

Proudly made by