Do następnego meczu pozostało

Przemysław Lorbiecki dołącza do sztabu Akademii Chojniczanki

Były zawodnik Chluby Grodu Tura w nowym sezonie będzie prowadził czerwoną drużynę rocznika 2012 w kategorii Młodzik, która po raz pierwszy przystąpi do rozgrywek organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Przemysław Lorbiecki przez wiele lat reprezentował „Żółto-biało-czerwone” barwy jako zawodnik pierwszej drużyny. Był również kapitanem zespołu i wywalczył z nim awanse do IV oraz III ligi, a w 2010 roku dołożył swoją cegiełkę do pierwszego w historii Klubu awansu na szczebel centralny.

Bardzo się cieszę, że ponownie mogę reprezentować Chojniczankę, bo to klub z którym wiążą się moje piękne wspomnienia i w którym bardzo wiele się nauczyłem. Po latach wracam do Chluby Grodu Tura już w roli trenera grupy młodzieżowej. Dołożę wszelkich starań do tego aby moje umiejętności i doświadczenie przełożyły się na rozwój moich podopiecznych. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie zrobić dużo dobrego dla Chojniczanki i jej młodych zawodników. Taki mam cel – mówi Przemysław Lorbiecki.

Dobrze znany chojnickiej społeczności kibicowskiej nowy trener Akademii poprowadzi w przyszłym sezonie zespół zawodników urodzonych w 2012 roku. Wcześniej zdobywał doświadczenie trenerskie pracując z grupami młodzieżowymi Jantara Pawłowo.

– Jestem bardzo zadowolony, że Przemek wraca do Chojniczanki i jestem przekonany, że będzie wzmocnieniem dla struktury naszej Akademii. Znamy się bardzo dobrze jeszcze z czasów kiedy obaj byliśmy zawodnikami Chojniczanki i jestem pewny, że sprawdzi się on jako trener, między innymi dlatego, że po prostu zależy mu na dobru Naszego Klubu. Na takich osobach chcemy opierać się w szkoleniu dzieci i młodzieży, bo oprócz kompetencji trenerskich równie istotne jest to aby trener przenosił na swoich podopiecznych przeświadczenie, że Chojniczanka to dużo większa wartość niż tylko klub sportowy. Jego doświadczenie i umiejętności piłkarskie będą z pewnością dużą wartością dodaną dla jego podopiecznych, a zdolności komunikacyjne i organizacyjne powinny pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie drużyny. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na wszystkich chętnych z rocznika 2012 chcących reprezentować „Żółto-biało-czerwone” barwy. Drużyny przystąpią po raz pierwszy do ligi Pomorskiego ZPN i rozglądamy się za wzmocnieniami, które podniosą poziom rywalizacji w drużynie. – mówi koordynator ds. szkolenia Adam Błaszczak.

Proudly made by