[REZERWY] Remis w Kwidzynie

Drugi zespół Chojniczanki zremisował na wyjeździe z zespołem Supra Kwidzyn 1:1 w 21. kolejce IV Ligi Pomorskiej.

Nasz zespół od samego początku był w posiadaniu piłki i stworzył szereg akcji, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką. Chwilę nieuwagi rezerw wykorzystali rywale, którzy w 63’ otworzyli wynik spotkania. Strzelcem bramki dla gospodarzy został Tomasz Wacławski.

Po stracie bramki Chojniczanie zaczęli jeszcze bardziej naciskać, a konsekwentna postawa i kilkukrotne ataki na bramkę rywali zaowocowały wyrównaniem. Do siatki trafił Filip Mosek, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z Chojniczanką. Przy bramce młodego zawodnika asystował Marcin Trojanowski.

Jak przyznaje trener Tomasz Fojut, pomimo straty bramki i gonienia wyścigu, jest on zadowolony z przebiegu gry i tego, jak bardzo zaangażowany w spotkanie byli jego podopieczni.

„Byliśmy zespołem, który cały czas posiadał piłkę i próbował stwarzać zagrożenie. Nasza odważna gra spowodowała, że po jednym niecelnym podaniu, przeciwnik wykorzystał okazję i wyszedł na prowadzenie, strzelając nam bramkę. Konsekwentna postawa oraz ciągłe ataki na bramkę rywala przyniosły pożądany efekt w 83 min spotkania, kiedy to po pięknej akcji do wyrównania doprowadził Filip Mosek (rocznik 2008). Po strzelonej bramce jeszcze bardziej zaczęliśmy naciskać i mieliśmy swoje „piłki meczowe”, ale niestety brakowało nam szczęścia przy stworzonych sytuacjach. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z gry i zaangażowania swoich podopiecznych” – przyznał trener Fojut.

21. KOLEJKA IV LIGA POMORSKA: SUPRA KWIDZYN – CHOJNICZANKA II 1:1 (0:0)
1:0 – Tomasz Wacławski (63’)
1:1 – Filip Mosek (83’)

Chojniczanka II: Dawid Lic, Oskar Klessa, Rafał Majtyka, Maciej Kiełkucki (66’ Filip Lemańczyk), Jakub Romanik, Marcin Trojanowski, Mateusz Meyer, Kacper Skonieczny (66’ Filip Mosek), Killian Benvindo (61’ Jakub Chudziak), Miłosz Detmer (75’ Mateusz Kołtonowski), Jakub Żywicki (75’ Mateusz Kornatowski)