[REZERWY] Rezerwy Chojniczanki wygrywają z Powiślem Dzierzgoń

Nasza druga drużyna wygrała w niedzielny wieczór z Powiślem Dzierzgoń. Chojniczanka II pokonała rywali 3:0.

Zajmujące obecnie dwunaste miejsce Powiśle nie miało żadnych argumentów w grze z naszymi rezerwami. Od samego początku nasi piłkarze stwarzali groźne akcje, próbując otworzyć wynik spotkania. Udało się to w 31 minucie, kiedy do siatki rywali trafił Jakub Żywicki. W pierwszej połowie do siatki trafił również Alef Firmino. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2:0. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Jakub Romanik.

Jak przyznał trener Tomasz Fojut, cały mecz przebiegał zgodnie z planem. Nasza ekipa dominowała w trakcie spotkania i stwarzała zagrożenie przy bramce Powiśla.

„Mecz z Powiślem przebiegał tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Od początku spotkania byliśmy zespołem, który dominował i stwarzał zagrożenie przy bramce przeciwnika. Wielu zawodników zasługuje na pochwałę, ale w szczególności chciałbym wyróżnić Kacpra Korczyca, Jakuba Żywickiego, Mateusza Meyera oraz Jakuba Romanika” – mówił po spotkaniu trener Fojut.

Po wygraniu z Powiślem Dzierzgoń, nasza ekipa zajmuje obecnie 10 miejsce w tabeli IV Ligi pomorskiej z dorobkiem 29 punktów.

20. KOLEJKA IV LIGA POMORSKA: CHOJNICZANKA II – POWIŚLE DZIERZGOŃ 3:0 (2:0)
1:0 – Jakub Żywicki (31’)
2:0 – Alef Firmino (42’)
3:0 – Jakub Romanik (52’)