Do następnego meczu pozostało

Rozszerzenie projektu Talent M12!

Projekt „Talent M12” to uruchomiony dwa lata temu indywidualny program szkolenia, do którego zapraszani są wyróżniający się zawodnicy młodzieżowi „Żółto-biało-czerwonych”. Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić rozszerzenie tego projektu o grupę dedykowaną dla zawodników kategorii Junior B, C1 oraz C2.

 

Zawodnicy w ramach projektu będą brali udział w dodatkowych zajęciach uzupełniających , które będą miały na celu rozwijanie inteligencji piłkarskiej, techniki indywidualnej i potencjału motorycznego, ale również budowanie świadomości z zakresu diety i regeneracji oraz wypracowanie odpowiednich cech mentalnych zgodnych z filozofią „Chluby Grodu Tura”.

Podobnie jak w przypadku grupy dedykowanej dla starszych zawodników młodzieżowych, system selekcji oparty będzie na cykliczności, a w miejsce zawodników, którzy rozwiną swoje umiejętności w takim zakresie, który pozwoli na postawienie kolejnego kroku lub tych, którzy będą zaniedbywali obowiązki bądź nie będą czynili postępów, do programu zostaną przyłączeni kolejni zawodnicy.
Drzwi do projektu otwarte są dla zawodników, którzy swoją postawą sportową oraz zaangażowaniem w trening i życie Klubu będą wyróżniać się na tle poszczególnych grup treningowych. Celem projektu jest podnoszenie potencjału motorycznego oraz techniczno-taktycznego tej wyselekcjonowanej grupy zawodników, tak aby stworzyć dla nich swego rodzaju kolejny etap „przedsionka” piłki seniorskiej – mówi trener Artur Fryś, który będzie wraz z trenerem motorycznym Dominikiem Milewskim odpowiedzialny za realizację projektu.

Wśród zawodników, którzy objęci byli programem „Talent M12” wyróżnić należy z pewnością Kacpra Kasperowicza, który w lipcu 2020 roku zadebiutował w pierwszej drużynie seniorów w meczu Fortuna 1 Ligi, natomiast w tym sezonie ma na swoim koncie już 12 występów na szczeblu centralnym w „Żółto-biało-czerwonych” barwach.

Po dwóch latach od uruchomienia, można ocenić, że dotychczasowa forma w jakiej funkcjonował „Talent M12” spełnił oczekiwane rezultaty, stąd też decyzja o jego rozszerzeniu. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości kolejni zawodnicy naszej Akademii między innymi za sprawą wdrażanych projektów jak ten będą rozwijać swoje umiejętności i docelowo zasilać szeregi pierwszej oraz drugiej drużyny seniorów – mówi wiceprezes Rafał Zabrocki.

Proudly made by