Do następnego meczu pozostało

Szymon Kornatowski z profesjonalnym kontraktem

Wciąż rozszerza się grono wychowanków Akademii Chojniczanki z profesjonalnymi umowami. Miło nam poinformować, że Szymon Kornatowski podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem. Umowa zawodnika będzie obowiązywać do 31 czerwca 2024 roku.

 

Szymon Kornatowski urodził się 20 lipca 2004 roku. Z Chojniczanką jest związany od 10. roku życia i to właśnie w "Chlubie Grodu Tura" stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Pierwszym trenerem Szymona był Czesław Jarzembiński. W następnych latach pracował także z Maciejem Kuczkowskim, Tomaszem Fojutem i Tomaszem Orłowskim.
Aktualnie Szymon Kornatowski gra w drużynie Juniora A1 prowadzonej przez trenera Macieja Kuczkowskiego. Jest podstawowym środkowym obrońcą drużyny grającej w Lidze Makroregionalnej U-19. W ubiegłym roku został również zaproszony przez trenera Tomasza Kafarskiego na trening pierwszego zespołu.

Cały czas konsekwentnie kontynuujemy proces opieki nad naszymi młodymi zawodnikami. Kolejnym tego dowodem jest podpisanie kontraktu z zawodnikiem naszego zespołu juniorskiego Szymonem Kornatowskim. Szymon swoimi dobrymi występami w zespole trenera Kuczkowskiego pokazał, że robi stałe postępy. To, a także jego sumienność i pracowitość były argumentami które przeważyły i zdecydowały o tym, że zdecydowaliśmy się na taki krok, z pewnością nie ostatni w najbliższej przyszłości – mówi dyrektor sportowy Chojniczanki, Dawid Frąckowiak.

Szymon, gratulacje i powodzenia!

Proudly made by