Do następnego meczu pozostało

Alef Firmino zawodnikiem Chojniczanki #nowaTURa

Naszą drużynę wzmocnił brazylijski napastnik Alef Firmino. 25-latek pochodzący z Sao Paulo związał się z Chojniczanką rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 11.

Długo szukaliśmy napastnika i cieszę się że Firmino dołączył do nas. Alef jest z nami od pewnego czasu i z dnia na dzień widać, że powoli przyzwyczaja się do nowego otoczenia, nowego kraju i kultury. Jest to zawodnik grający trochę inaczej niż napastnicy, których mamy obecnie w kadrze, a to daje dodatkowe możliwości sztabowi pod względem taktycznym – komentuje dyrektor sportowy, Damian Wróbel.

Alef Firmino urodził się 16 marca 1998 roku w Sao Paulo w Brazylii. W przeszłości był związany z kameruńskim klubem Union Douala (1 Division – najwyższa w hierarchii liga Kamerunu) skąd w 2019 roku trafił do Europy. Jego pierwszym europejskim klubem było chorwackie NK NASK Nasice (Treća NL – czwarty poziom rozgrywkowy). Po roku przeniósł się dwa szczeble wyżej. Nowym klubem Alefa została NK Dubrava Tim Kabel z drugiego poziomu rozgrywkowego w Chorwacji. Ostatnie dwa sezony, nowy napastnik Chojniczanki rozegrał w Kosowie, gdzie reprezentował barwy klubu FK Llapi z Albi Mall Superligi. Tam w 59 meczach zdobył 13 goli. W Kosowie zdobył Puchar i Superpuchar kraju. Zagrał także w 4 spotkaniach eliminacji do Ligi Konferencji Europy. W meczu przeciwko czarnogórskiemu klubowi Buducnost Podgorica wpisał się na listę strzelców.

Alef, witaj w Chojniczance!

Proudly made by