Do następnego meczu pozostało

Andrias Edmundsson zawodnikiem Chojniczanki #nowaTURa

Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Andrias Edmundsson. 22-letni środkowy obrońca związał się z naszym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W #nowaTURa zagra z numerem 14.

Andrias Edmundsson pochodzi z Wysp Owczych, ale posiada również duńskie obywatelstwo. Jest dwukrotnym reprezentantem swojego kraju. Wcześniej, grał także w młodzieżowych reprezentacjach Wysp Owczych.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że sfinalizowaliśmy transfer Andriasa Edmundssona. Pracowaliśmy nad tym od dłuższego czasu. Pozyskanie reprezentanta Wysp Owczych nie było łatwe, jednak wspólna praca i konsekwencja doprowadziła do pomyślnego zakończenia. Edmundsson to zawodnik piłkarsko wychowany w Anglii, co widać od razu na boisku. Liczymy na to, że będzie dużym wzmocnieniem linii obrony. Co równie ważne, to sprowadzenie tego zawodnika daje sztabowi trenerskiemu duże pole manewru w ustawieniu taktycznym – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Pierwszy Farerczyk w Chojniczance urodził się 18 grudnia 2000 roku. Andrias zaczynał w lokalnym klubie B68 Toftir, gdzie w wieku 16 lat debiutował w seniorskim futbolu. W 2017 roku przeniósł się do Anglii. Tam wychowywał się w Akademii Sunderlandu, reprezentując m.in. drużyny U-18 i U-23. Grał w rozgrywkach Premier League U-18 oraz Premier League 2. W tej pierwszej zdobył gola w starciu z Liverpool U-18. W 2020 roku trafił do hiszpańskiego Águilas FC i grał tam przez trzy sezony.

Andrias pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego brat, Jóan Símun Edmundsson grał m.in. w Bundeslidze w barwach Arminii Bielefeld.

Andrias, witamy w Chojniczance!

Proudly made by