Do następnego meczu pozostało

Antoni Prałat dołącza do Chojniczanki

Antoni Prałat został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 18-letni napastnik związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok.

 

Antoni Prałat urodził się 19 września 2003 roku w Lesznie i jest wychowankiem miejscowej Polonii. Młody snajper grał również w Akademii Lecha Poznań, gdzie zadebiutował także w drugiej drużynie, strzelając gola w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski. Z Lecha Poznań trafił do Miedzi Legnica, a przez ostatni sezon reprezentował trzecioligową Jarotę Jarocin. Bilans nowego zawodnika Chluby Grodu Tura w sezonie 2021/22 to 31 meczów w których strzelił 7 goli. Prałat trenował już z pierwszym zespołem Chluby Grodu Tura podczas trwających przygotowań do nowego sezonu. Zagrał także w sparingu Chojniczanki z Wisłą Płock, gdzie zaprezentował się bardzo pozytywnie.

Antka obserwowaliśmy już od dłuższego czas. Mimo młodego wieku, bardzo obiecująco radził sobie na boiskach trzeciej ligi, do tego talent swój potwierdził trenując z nami przez kilka dni. Chcemy mieć w klubie jak najwięcej utalentowanej młodzieży. Nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości, by Antek dołączył do Chojniczanki – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.Antoni, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by