Do następnego meczu pozostało

Ariel Borysiuk zawodnikiem Chojniczanki #nowaTURa

Ariel Borysiuk został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 31-letni środkowy pomocnik związał się roczną umową z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 16.

Nowy piłkarz Chojniczanki to 12-krotny reprezentant Polski. Jest Mistrzem Polski z Legią Warszawa, 5-krotnym zdobywcą Pucharu Polski (4 tytuły w barwach Legii i jeden w Lechii Gdańsk) oraz zdobywcą Superpucharu Polski z Legią. Na swoim koncie ma także Mistrzostwo Mołdawii w barwach Sheriffa Tiraspol.

Jestem zadowolony, że trafiłem do Chojniczanki. Wszystko potoczyło się szybko. Odbyłem sporo rozmów z prezesem i trenerem czy to telefonicznie czy osobiście. Byłem już w Chojnicach. Chciałem zobaczyć jak klub funkcjonuje od środka. Po niedługim namyśle zdecydowałem się przyjąć propozycję Chojniczanki. Bardzo przekonała mnie determinacja ludzi w klubie, by mnie ściągnąć na Mickiewicza 12 – komentuje Ariel Borysiuk.

Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z Arielem. Rozmawialiśmy o jego roli w moim zespole i mamy wspólną wizję. „Borys” jest gotowy. Wraca do krajowej piłki i mimo kilkumiesięcznej przerwy, jest w bardzo dobrej formie fizycznej. Przepracuje z nami okres przygotowawczy, pomoże przy budowie zespołu i jestem przekonany, że da nam dużo jakości. Potrzebujemy mocnych charakterów i doświadczonych ludzi w szatni, a CV Ariela mówi samo za siebie. Cieszę się, że dołącza do Chojniczanki – mówi trener Krzysztof Brede.

Ariel Borysiuk jest wychowankiem klubu TOP54 Biała Podlaska. Talent środkowego pomocnika dostrzegła Legia Warszawa, gdzie bardzo szybko zadebiutował na najwyższym poziomie rozgrywkowym, bo już jako 16-latek. W tym samym sezonie (2007/08) w pierwszym ligowym meczu w którym wyszedł w wyjściowej jedenastce wpisał się na listę strzelców. Następne sezony gry przy Łazienkowskiej to już regularne występy oraz debiuty na europejskich boiskach w pucharowych zmaganiach. W 2010 roku otrzymał także pierwsze powołanie do reprezentacji Polski od selekcjonera Franciszka Smudy. W kadrze narodowej grał także u Waldemara Fornalika oraz Adama Nawałki.

Po przeszło 5 latach gry w Legii przyszedł czas na transfer do Kaiserslautern, gdzie najpierw reprezentował ten klub w rozgrywkach Bundesligi (12 meczów), a w kolejnym sezonie na poziomie 2 Bundesligi (32 spotkania). Kolejnym zagranicznym klubem Ariela była rosyjska Wołga Niżny Nowogród, gdzie spędził pół roku. W 2014 roku wrócił do Polski, gdzie przez półtora sezonu grał w Lechii Gdańsk, a następnie wrócił do Legii Warszawa. Ponowna przygoda w Legii była jednak krótka, bo udany sezon Borysiuka poskutkował transferem do angielskiego Queens Park Rangers. Na boiskach Championship rozegrał 11 meczów. Po pół roku został wypożyczony do Lechii Gdańsk i po zakończeniu transferu czasowego, wrócił na rundę do Anglii po czym już definitywnie trafił do Lechii w której spędził jeszcze rok. W 2019 roku przeszedł na wypożyczenie do Wisły Płock, a od lata stał się zawodnikiem mołdawskiego Sheriffu Tiraspol. Ostatnim polskim klubem nowego zawodnika Chluby Grodu Tura była Jagiellonia Białystok, gdzie grał przez półtora roku. Sumując występy Ariela Borysiuka w naszym kraju, to było to 228 meczów Ekstraklasy w których strzelił 10 goli. W sezonie 2021/22 był zawodnikiem indyjskiego Chennaiyin FC (rozgrywki Indian Super League – najwyższa liga w Indiach), a w sezonie 2022/23 albańskiego FK Laci (Superliga – najwyższa liga w Albanii).

Ariel, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!


fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Proudly made by