Do następnego meczu pozostało

Arka Gdynia pierwszym sparingpartnerem

W sobotę 10 grudnia o godzinie 12:30 piłkarze Chojniczanki rozegrają pierwszy mecz sparingowy. Rywalem będzie Arka Gdynia.

Sobotni sparingpartner to 6. zespół bieżącego sezonu Fortuna 1 Ligi. Niezadowalający wynik w rundzie jesiennej spowodował zmianę na stanowisku pierwszego trenera Arki. Ryszarda Tarasiewicza zastąpił dobrze znany kibicom Chojniczanki, Hermes Neves Soares, który w naszym klubie pracował w latach 2016-2017. Najpierw jako asystent trenera Macieja Bartoszka, później w trzech meczach poprowadził Chojniczankę jako trener tymczasowy, a następnie był także asystentem Piotra Gruszki i Artura Derbina.

Arka ma już za sobą jeden mecz sparingowy. W minioną środę zespół z Gdyni pokonał Olimpię Elbląg 3:1. Dwa gole zdobył Mateusz Kuzimski, a jedno trafienie zaliczył Martin Dobrotka.

Piłkarze Chojniczanki mają za sobą bardzo ciężki i intensywny pierwszy tydzień przygotowań. Sobotni sparing z Arką będzie pierwszą okazją dla trenera Krzysztofa Brede, by spróbować wdrożyć nowy model gry naszego zespołu w grze kontrolnej. Informowaliśmy już, że w grudniu z zespołem trenować będzie bramkarz Sebastian Szabłowski. Sztab szkoleniowy Chluby Grodu Tura przyjrzy się w tym miesiącu także dwóm innym wypożyczonym zawodnikom – bramkarzowi Jakubowi Banachowi oraz środkowemu pomocnikowi Michałowi Marszałkiewiczowi.

O najciekawszych boiskowych wydarzeniach będziemy meldować na bieżąco na naszym profilu na Twitterze. Spotkanie jest otwarte dla kibiców i rozegrane zostanie na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Proudly made by