Do następnego meczu pozostało

Bartłomiej Gajda trenuje z pierwszym zespołem

Bartłomiej Gajda trenuje z pierwszym zespołem.

21-letni obrońca w styczniu podpisał kontrakt z naszym klubem i został włączony do drużyny rezerw. Regularnie grał w sparingach drugiego zespołu. Teraz od kilku dni pracuje z pierwszą drużyną.

Bartłomiej Gajda może grać zarówno jako środkowy obrońca jak i defensywny pomocnik. Zaczynał w klubie Pasjonat Dankowice skąd trafił do juniorów Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po dwóch latach przeszedł do akademii Górnika Zabrze gdzie w trzecioligowych rezerwach zadebiutował w seniorskiej piłce. W sezonie 2016/17 został włączony do pierwszego zespołu, ale w pierwszoligowym wówczas Górniku nie zadebiutował. Następny sezon rozpoczął już w barwach szkockiego Heart of Midlothian FC gdzie spędził dwa sezony. W Szkocji występował jednak tylko w drużynie U-20 i zespole rezerw. Po dwóch latach wrócił do Polski i grał w Zniczu Pruszków, Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a ostatnio w Górniku Konin. W rundzie jesiennej rozegrał 16 spotkań w trzecioligowcu z Konina.

Gajda to także młodzieżowy reprezentant Polski. W reprezentacjach od U-15 do U-18 rozegrał 28 spotkań.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by