Do następnego meczu pozostało

Bartłomiej Kalinkowski zostanie zawodnikiem Chojniczanki

Bartłomiej Kalinkowski to kolejny zawodnik, który wzmocni Chojniczankę przed sezonem 2022/23. 27-letni środkowy pomocnik mający na swoim koncie dwa awanse z 1 Ligi do Ekstraklasy, dołączy do naszego zespołu od 1 lipca. Z Chlubą Grodu Tura związał się dwuletnią umową.

 

Bardzo zależało nam na pozyskaniu Bartłomieja, który był numerem jeden na naszej liście życzeń na tę pozycję. To zawodnik o dużej jakości i sporym doświadczeniu. Jestem przekonany, że pomoże nam na pierwszoligowych boiskach stając się prawdziwym reżyserem naszych poczynań. Dodam tylko, że to zawodnik, który w ostatnich latach jest specjalistą od awansów, więc nie będziemy mieli nic przeciwko, żeby u nas było tak samo – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Urodzony 11 lipca 1994 roku w Warszawie zawodnik, ostatnio reprezentował barwy Górnika Łęczna, z którym to przebył drogę z 2 Ligi do Ekstraklasy. Łącznie zagrał dla Górnika w 59 meczach i strzelił 2 gole. W zakończonym sezonie zagrał natomiast w 16 spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywek. 

Kalinkowski debiutował na boiskach Ekstraklasy już wcześniej w barwach Legii Warszawa. Debiut nastąpił w sezonie 2014/15. Na następne występy na najwyższym poziomie w Polsce, przyszedł czas pięć lat później. W sezonie 2018/19 wywalczył z ŁKS-em awans do Ekstraklasy. W rundzie jesiennej – już w Ekstraklasie – zagrał w 13 meczach. Łącznie na ekstraklasowych boiskach zagrał w 32 meczach. Natomiast w 1 Lidze – oprócz Górnika i ŁKS-u – nowy zawodnik Chluby Grodu Tura reprezentował także Wigry Suwałki i GKS Katowice. Łącznie w pierwszoligowych rozgrywkach zagrał w 141 meczach i strzelił 7 goli.

Bartłomiej, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS "Chojniczanka 1930" SA
fot. Łukasz Sobala / PressFocus

 

Proudly made by