Do następnego meczu pozostało

Bartosz Neugebauer nowym bramkarzem Chojniczanki

Piątek dniem transferowym w Chojniczance. Mamy przyjemność zaprezentować kolejnego nowego zawodnika w naszych barwach. Bartosz Neugebauer dołączył do Chojniczanki na sezon 2022/23. 20-letni bramkarz został wypożyczony z Górnika Zabrze.

 

Bartosz Neugebauer urodził się 18 lutego 2002 roku w Katowicach. Pierwszym klubem Bartosza był GKS Katowice. Przez lata wychowywał się w Rozwoju Katowice, gdzie debiutował w seniorskiej piłce. W Rozwoju grającym wówczas na poziomie 2 Ligi zagrał w 8 meczach. Szybko zapracował na transfer do ekstraklasowego Górnika Zabrze, gdzie był bramkarzem pierwszego zespołu, ale na boiskach Ekstraklasy nie zanotował jeszcze żadnego występu. Bronił za to w trzecioligowych rezerwach Górnika oraz zespole U-19 z którym to zdobył Mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie był wypożyczony do Skry Częstochowa, gdzie bronił tylko w jednym spotkaniu i wrócił do Zabrza. Rundę wiosenną spędził już w innym pierwszoligowcu – GKS-ie Jastrzębie, gdzie był podstawowym golkiperem i łącznie zagrał w 15 meczach. Neugebauer ma na swoim koncie również powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.Bartosz, witaj w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by