Do następnego meczu pozostało

Bez zmian w sztabie szkoleniowym Chojniczanki II

Drugi zespół Chojniczanki przystąpi do nowego sezonu 2024/2025 IV Ligi RWS Investment Group w niezmienionym składzie szkoleniowym.

Trenerem rezerw Chluby Grodu Tura nadal będzie Tomasz Fojut, który objął tę funkcję pod koniec 2023 roku. Posiada licencję UEFA A oraz dyplom UEFA Elite Youth A. Od wielu lat związany z Chojniczanką. W 2011 roku dołączył do Akademii Chojniczanki, mając pod swoimi skrzydłami zespół z rocznika 2005. W 2022 roku objął funkcję trenera czwartoligowego wówczas Borowiaka Czersk. Po tym epizodzie powrócił do pracy w Akademii. Trener Fojut prowadził również drużynę Junior C1.

Sezon 2023/2024 rezerwy Chluby Grodu Tura ukończyły na siódmym miejscu, mając na swoim koncie 54 punkty, wygrywając 17 meczów, przegrywając 14 i remisując 3.

Bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować pracę z grupą młodych, uzdolnionych ludzi, którzy podchodzą do swoich zadań z wielkim poświęceniem i profesjonalizmem. W takim środowisku każdy dzień mojej pracy jest wielką przyjemnością.

Nowy sezon niesie za sobą nowe wyzwania, które ja jako trener, sztab oraz sami zawodnicy sobie stawiamy. W zespole pojawiają się nowe twarze i mam nadzieję, że zwiększona rywalizacja zagwarantuje lepszy rozwój naszych zawodników. Pozostaje mi tylko zachęcić kibiców do czynnego wspierania naszej drużyny, ponieważ zmagania ligowe zapowiadają się bardzo interesująco” – Tomasz Fojut, trener drugiego zespołu Chluby Grodu Tura.

Bez zmian również na stanowisku asystenta trenera, gdzie trenerowi Fojutowi będzie pomagać Dawid Domeracki, który dołączył do drugiego zespołu w sierpniu 2023 roku. Związany z Akademią Chojniczanki, trener roczników 2012 oraz 2008. Na swoim koncie ma wywalczenie awansu do I Ligi Wojewódzkiej. Posiadacz dyplomu UEFA B. Aktualnie uczestnik kursu UEFA A.

Fizjoterapeutką drugiego zespołu nadal będzie Dagmara Szank-Karandyszewska, która dołączyła do Żółto-Biało-Czerwonych na początku 2023 roku. Nasza Fizjoterapeutka jest dyplomowanym magistrem na kierunku Fizjoterapia.

Proudly made by