Do następnego meczu pozostało

Chojnice dla Moniki – zostań dawcą szpiku!

18 i 19 września w Chojnickim Centrum Kultury można się zarejestrować jako dawca szpiku kostnego.

 

Potrzebna pomoc!

U pani Moniki zdiagnozowano białaczkę szpikową i będzie ona potrzebowała przeszczepienia szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Z tego powodu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc!

Wystarczy przyjść do Chojnickiego Centrum Kultury w sobotę 18 września od godz. 15.00 do 20.00 lub w niedzielę 19 września w godz. od 11.00 do 15.00 i bezpłatnie zarejestrować się w bazie fundacji DKMS. W ten sposób zwiększamy szansę na przeżycie nie tylko pani Monice, ale także innym chorym na nowotwory krwi.

Pobranie wymazu jest bezbolesne. Nie zajmuje wiele czasu. Polega na samodzielnym zebraniu wydzieliny z wewnętrznej strony policzka. Jedynym wymogiem jest osiągnięcie odpowiedniego wieku – od 18 do 55 lat.

Chojniczanie już nie raz udowodnili, że można na nich liczyć w potrzebie!

Nie pozostańmy obojętni! Czekamy na Państwa!

 

Proudly made by