Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka – Cartusia Kartuzy 5:1 (2:0)

Pierwszy ze środowych sparingów na Modraku zdany na „piątkę”. Chluba Grodu Tura nie dała praktycznie szans rywalom i wygrała sparing z przeciwnikiem z Kartuz aż 5:1. Rywale próbowali nawiązać walkę w drugiej połowie, ale bezskutecznie.

W początkowych minutach spotkania to drużyna z Chojnic dyktowała warunki na Modraku. Pierwszą groźną akcję stworzyli Grzegorz Szymusik, który podawał do Antoniego Prałata, jednak strzał został zablokowany przez bramkarza rywali. Cartusia szukała sytuacji po kontrach, ale nasz skutecznie interweniował przy tych próbach.

Udany pressing Chojniczanki zaowocował błędem rywala i rzutem rożnym, którego na pierwszą bramkę zamienił Valerijs Sabala. Łatwość z jaką nasi piłkarze rozgrywali piłkę i co rusz znajdowali się przy bramce rywala powodowała, że ci, popełniali coraz więcej błędów. Po 15 minutach Chojniczanka prowadziła już 2:0. Kacper Korczyc strzelił gola w samo światło bramki, przy asyście Sabali.

Druga połowa rozpoczęła się kilkoma groźnymi akcjami rywala, jednak nie byli oni w stanie celnie skierować piłki do naszej siatki. Chojniczanka nie odpuszczała i szukała okazji do podwyższenia wyniku. Swoje sytuacje miał Prałat, Kozina, Kiełkucki. Pierwszy gol w tej części gry padł jednak w 60 minucie. Strzał Antoniego Prałata dobijał Marcin Kozina i podopieczni trenera Krzysztofa Brede prowadzili już 3:0. Rywale pierwszy celny strzał oddali w 64 minucie sparingu i w ten sposób padł pierwszy i jak się później okazało ostatni gol dla rywali z Kartuz. Piłka rykoszetem odbiła się jeszcze po plecach Sebastiana Szczytniewskiego i zaskoczyła Damiana Primela.

Pięknego gola na 4:1 zdobył Grzegorz Szymusik zrywając pajęczynę uderzeniem z ostrego kąta. Rywale kilkukrotnie próbowali jeszcze kilku okazji, jednak wszystkie z nich kończyły się obroną i niecelnymi strzałami. Wynik ustalił Valerijs Sabala mocnym uderzeniem z 18 metrów. W ostatniej minucie skutecznie od rywali oderwał się Wojciech Szumilas, ale bramkarz rywali obronił strzał naszego zawodnika, a sędzia zakończył spotkanie.

SPARING NR 4: CHOJNICZANKA – CARTUSIA KARTUZY 5:1 (2:0)
1:0 – Valerijs Sabala (10′)
2:0 – Kacper Korczyc (16′)
3:0 – Marcin Kozina (60′)
3:1 – Cartusia (64′)
4:1 – Grzegorz Szymusik (75′)
5:1 – Valerijs Sabala (85′)

CHOJNICZANKA: Damian Primel – Grzegorz Szymusik, Mateusz Meyer, Rafał Majtyka (46′ Maciej Kiełkucki), Sebastian Szczytniewski (46′ zawodnik testowany) – Oskar Paprzycki (55′ Sebastian Szczytniewski, 80′ Kacper Madej), Wojciech Szumilas, Kacper Korczyc – Valērijs Šabala, Antoni Prałat (80′ Jakub Chudziak), Marcin Kozina.

W sparingu udział wzięli zawodnicy rezerw. Rafał Majtyka, Kacper Madej i Jakub Chudziak.

Proudly made by