Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka – Gedania Gdańsk 2:0

Chojniczanka pokonała Gedanię Gdańsk 2:0 w ostatnim test-meczu przed inauguracją sezonu. Na listę strzelców wpisał się Piotr Giel i Błażej Szczepanek.

W pierwszej połowie kibice dość długo musieli czekać na pierwszą sytuację bramkową Chojniczanki. Trzeba jednak przyznać, że jak już się pojawiła – to została skutecznie sfinalizowana. W 24 minucie stały fragment gry dla naszej drużyny. Precyzyjne zagranie Ariela Borysiuka, do piłki wyskoczył Piotr Giel i strzałem głową wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut później Giel znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gedanii, ale przestrzelił minimalnie nad bramką. Bramka na 2:0 dla Chojniczanki to próba strzału z dystansu Ariela Borysiuka. Piłka odbiła się od defensywy Gedanii i wróciła do Błażeja Szczepanka, który się nie zastanawiał tylko przyłożył precyzyjnie z 20 metrów i podwyższył wynik. W końcówce połowy dobrą okazję do zdobycia kontaktowego gola mieli goście, ale świetną interwencją popisał się Damian Primel.

Druga połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji bramkowych. W Chojniczance przed najlepszą sytuacją stanął Oskar Paprzycki, który po tym jak piłka odbiła się od poprzeczki, z bliskiej odległości przeniósł futbolówkę nad bramką. O zdobycie gola mógł pokusić się również Damian Nowacki. Próbowała zaskoczyć też Gedania, która momentami straszyła naszą defensywę i albo bramkarze skutecznie interweniowali lub przy jednej sytuacji – w zamieszaniu w polu bramkowym, piłkę praktycznie już z linii wybijał obrońca Chojniczanki.

W naszym zespole zagrało trzech zawodników testowanych. 25-letni słowacki pomocnik Peter Kolesar (FK Slavoj Trebišov), 23-letni portugalski pomocnik Joaquim Domingos (SU Sintrense) oraz 19-letni napastnik Kamil Chiliński (Raków II Częstochowa).

SPARING NR 5 (CHOJNICE): CHOJNICZANKA – GEDANIA GDAŃSK 2:0
1:0 – Piotr Giel (24′)
2:0 – Błażej Szczepanek (39′)

CHOJNICZANKA: 29. Damian Primel (70, 33. Sebastian Szabłowski) – 26. Czesław Raburski (90′ 20. Maciej Kiełkucki) , 5. Tomasz Boczek, 4. Sebastian Golak (75, 2. Jakub Goliński), 28. Sebastian Szczytniewski – 7. Błażej Szczepanek (80′ 11. Maciej Zagraba), 14. Ariel Borysiuk (55 Damian Nowacki), 8. Oskar Paprzycki (65, 29. Antoni Prałat), 27. Peter Kolesár (80′ 13. Konrad Formela), 91. Kacper Korczyc (46, 71. Joaquim Domingos) – 9. Piotr Giel (55, 30. Kamil Chiliński).

Proudly made by