Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka – Górnik Polkowice 1:1 (0:1)

Chojniczanka zremisowała z Górnikiem Polkowice 1:1 i zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Artur Pląskowski. 

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Górnika, którzy po rozpoczęciu meczu szybko przedostali się pod bramkę naszego zespołu, lecz brakowało im precyzji przy wykończeniu swoich akcji. Po drugiej stronie placu gry Chojniczanka atakowała lewą stroną, jednak zapędy Napolova oraz Nowaka kończyły się tylko rzutami rożnymi dla gospodarzy. Inicjatywę na kilka minut przejęli piłkarze Tomasza Kafarskiego, co w rezultacie dało kilka szans dla miejscowych, lecz ani Mikołajczak ani Olaf Nowak nie wykorzystali swoich sytuacji.

Przed najlepszą okazją do otwarcia wyniku stanął Mateusz Bartosiak, lecz jego strzał wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Jakuba Szymańskiego. Chwilę później to drużyna z Polkowic stworzyła dogodną sytuację, ale próba Szuszkiewicza została zablokowana przez obrońcę żółto-biało-czerwonych. Po pół godzinie gry piłkę ręką we własnym polu karnym zatrzymał Tomasz Mikołajczak a sędzia Mateusz Jenda podyktował jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł Mateusz Piątkowski i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Sokoła.

Jeszcze przed przerwą oba zespoły mogły zmienić wynik. Nowak dwukrotnie był bliski strzelenia gola wyrównującego jednak dobre odnajdywanie się w szesnastce przeciwnika nie szło w parze ze skutecznością naszego napastnika. W międzyczasie Jarosław Ratajczak niecelnie główkował po dośrodkowaniu Szuszkiewicza.

Na drugą część spotkania Trener gospodarzy w miejsce Nowaka desygnował do gry Artura Pląskowskiego i od momentu jego wejścia na plac gry Chojniczanka raz po raz zagrażała bramce rywali. Najpierw Pląskowski wraz z Mikołajczakiem oraz Maciejem Koną rozpracowali defensywę przeciwnika lecz strzał tego ostatniego nieznacznie minął lewy słupek bramki Szymańskiego. Niedługo potem Michał Grobelny z bliska trafił w boczną siatkę a minutę później uderzył zbyt lekko i bramkarz przyjezdnych nie miał problemu z chwytem futbolówki. 

W 58 minucie meczu dobra decyzja arbitra, który puścił grę mimo faulu na naszym zawodniku, z lewej strony pola karnego płasko do środka zagrał Grobelny a akcję bardzo dobrze sfinalizował Pląskowski, który wyrównał stan rywalizacji. Po straconej bramce do głosu doszli polkowiczanie. Najpierw Piątkowski głową uderzył zbyt wysoko a następnie strzał Szuszkiewicza z dogodnej pozycji obronił Sokół.

W 68 minucie boisko opuścili Ratajczak oraz Terpiłowski a w ich miejsce na placu gry zameldowali się Sobków oraz Baranowski. Wprowadzone zmiany nie zbytnio nie zmieniły obrazu gry, gdyż dalej byliśmy świadkami całkiem ciekawego widowiska. Chluba Grodu Tura starała się objąć prowadzenie, jednak Próba Mikołajczaka zza pola karnego oraz główka Grolika były niecelne.

Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia w drugiej połowie mieli jeszcze jedną świetną okazję na gola. Mocny strzał Rafała Karmelity z wycofanej z pola karnego piłki wędrował prosto w okienko bramki, jednak w tym momencie Paweł Sokół popisał się fantastyczną paradą i po jego interwencji Górnik miał tylko rzut rożny. W ostatnich minutach meczu Golański dwukrotnie uderzał z rzutu wolnego, lecz oba jego uderzenie nie stanowiły większego zagrożenia dla gości. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i w Chojnicach doszło do podziału punktów.

38. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: CHOJNICZANKA – GÓRNIK POLKOWICE 1:1 (0:1)
0:1 – Mateusz Piątkowski (31′ – z rzutu karnego)
1:1 – Artur Pląskowski (58′)

CHOJNICZANKA: 1. Paweł Sokół – 90. Jan Mudra, 3. Marcin Grolik, 26. Mateusz Bartosiak, 20. Michał Grobelny – 17. Tomasz Mikołajczak (80, 79. Szymon Emche), 10. Maciej Kona, 9. Robert Ziętarski (64, 13. Artur Golański), 14. Adrian Rakowski (80, 4. Paweł Czajkowski), 71. Serhiy Napolov (72, 27. Oskar Nowak) – 11. Olaf Nowak (46, 7. Artur Pląskowski).

GÓRNIK: 74. Jakub Szymański – 25. Karol Fryzowicz, 5. Paweł Kucharczyk, 3. Mateusz Magdziak, 4. Jarosław Ratajczak (68, 23. Eryk Sobków) – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 20. Rafał Karmelita (89, 10. Adam Borkowski), 17. Mariusz Szuszkiewicz, 13. Ernest Terpiłowski (68, 29. Filip Baranowski) – 37. Mateusz Piątkowski.

żółte kartki: Kucharczyk, Kowalski-Haberek.

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by