Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka – Jaguar Gdańsk 0:0

Wynikiem 0:0 zakończył się drugi sparing Chluby Grodu Tura z czwartoligowym Jaguarem Gdańsk. Wyrównane spotkanie obfitowało w szereg akcji ze strony naszego klubu, jednak żadna nie zakończyła się umieszczeniem piłki w bramce.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że to będzie bardzo wyrównane spotkanie ze strony obu drużyn. W jedenastej minucie co prawda padła bramka dla naszego zespołu, ale sędzia zasygnalizował spalonego. Z strzałem z dystansu bramkarza gości próbował pokonać Dominik Banach, jednak był on za lekki i został obroniony.

W 28 minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Chojniczanki, jednak po konsultacji z sędzią liniowym zmienił zdanie. Bardzo dobrze w stałych fragmentach gry i w polu karnym odnajdywał się Jakub Goliński, który miał parę szans na zdobycie gola, jednak był skutecznie blokowany przez rywali. W 43 minucie goście przeprowadzili groźną akcję ze strzałem na naszą bramkę, jednak Michał Antkowiak bez problemu obronił ten strzał.

II połowa meczu – podobnie jak pierwsza – była bardzo taktycznym widowiskiem. Chojniczanka długo utrzymywała się przy piłce, szukając skutecznego sposobu na przebicie się przez szczelną defensywę Jaguara, który tego dnia zaprezentował się jako bardzo dobrze zorganizowana drużyna. Chojniczanie kilkukrotnie próbowali zagrozić rywalom. Brakowało jednak klarownych sytuacji. Niezłe okazje do zdobycia gola miał chociażby Peter Kolesar czy Jakub Romanik, ale nie znaleźli oni skutecznego sposobu na pokonanie bramkarza gości. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.  

SPARING NR 5: CHOJNICZANKA – JAGUAR GDAŃSK 0:0

CHOJNICZANKA: Michał Antkowiak – Czesław Raburski, Jakub Goliński, Andrias Edmundsson, Dominik Banach – Damian Nowacki, Błażej Szczepanek, Killian Benvindo (70′ Jakub Romanik) – Peter Kolesár, Alef Firmino (58 Kacper Skonieczny), Daniel Skiba (75′ Jakub Żywicki).

Proudly made by