Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka otrzymała środki finansowe z Ministerstwa Sportu na rozbudowę Modraka

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło „Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, który jest komponentem infrastrukturalnym Programu Wsparcia Mistrzów. Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi. Wniosek inwestycyjny Gminy Miejskiej Chojnice oraz klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. o rozbudowę kompleksu sportowo-treningowego BNN Modrak w Chojnicach został rozpatrzony pozytywnie. Na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki ma zostać przyznane 3 mln złotych!

Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk

Cieszmy się, że z tytułu gry Chojniczanki w I lidze, miasto Chojnice zyska wymierne korzyści w postaci znacznego wsparcia finansowego w inwestycję dotyczącą miejsca, gdzie pracujemy nad szkoleniem oraz rozwojem dzieci i młodzieży. Dzięki tym środkom, powstanie dodatkowe boisko, a docelowo w planach jest także rozbudowa zaplecza szkoleniowo-treningowego. Dziękujemy, że nasz projekt został doceniony. To ważny krok w rozwoju Akademii Chojniczanki oraz poprawie warunków treningowych w mieście – komentuje Jarosław Klauzo, Prezes Chojniczanki.

Program kładzie nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe. U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów, a co za tym idzie – na wzrost liczby ich użytkowników.

Proudly made by