Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka – Radunia Stężyca 0:0

Chojniczanka bezbramkowo zremisowała z Radunią Stężyca podczas deszczowego sparingu, który odbył się na boisku Modrak w Chojnicach.

Od samego początku spotkania zarówno piłkarze Chluby Grodu Tura jak i rywale mieli kilka sytuacji, które mogłyby otworzyć spotkanie, jednak obie drużyny pokazały się solidnie w defensywie. Bardzo dobrą okazję na strzelenie gola miał Marcin Kozina, ale jego strzał został obroniony przez bramkarza gości. Również Valerijs Sabala i Wojciech Szumilas byli blisko do wpisania się na listę strzelców, jednak ich strzały również zostały obronione.

Pomimo nieprzyjemnych dośrodkowań i strzałów piłkarzy Raduni Stężyca, Damian Primel ani razu nie popełnił błędu i zachował czyste konto do końca pierwszej połowy spotkania. Podobnie jak Michał Antkowiak, który bronił naszej bramki w czasie drugiej części rywalizacji.

Podopieczni trenera Krzysztofa Bredę bardzo dobrze spisali się w obronie i kilkukrotnie przerwali akcję rywali, którzy szukali swojej okazji na pokonanie naszego bramkarza. W drugiej połowie klarownych sytuacji do zdobycia gola nie było zbyt wiele. Najlepszą z nich wypracował Błażej Szczepanek z Kacprem Korczycem, ale uderzenie zostało zablokowane. Na nieprzyjemny dla bramkarza strzał pozwolił sobie Sebastian Golak. Golkiper Raduni z trudem sparował to uderzenie. Groźny strzał z dystansu posłał też Dominik Banach, który przedarł się lewą stroną boiska i pokusił się o mocne uderzenie.

Chojniczanka często przebywała z piłką na połowie rywala, próbując przebić się przez defensywę rywali. Brakowało jednak skutecznego wykończenia lub większej dokładności przy ostatnim podaniu. Sparing zakończył się bezbramkowym remisem w strugach padającego deszczu.

CHOJNICZANKA: Damian Primel – Grzegorz Szymusik, Sebastian Golak, Jakub Goliński, Sebastian Szczytniewski – Oskar Paprzycki, Wojciech Szumilas, Peter Kolesár – Marcin Kozina, Valērijs Šabala, Antoni Prałat.
II połowa: Michał Antkowiak – Czesław Raburski, Sebastian Golak, Jakub Goliński, Dominik Banach – Oskar Paprzycki, Błażej Szczepanek, Kacper Korczyc – Daniel Skiba, Alef Firmino, Killian Benvindo.

RADUNIA: Kacper Tułowiecki (46 Adrian Odyjewski) – Hubert Zwoźny (70 Jan Furman), Łukasz Bogusławski (46 Tomasz Dejewski), zawodnik testowany (46 Dmytro Baszłaj), Jonatan Straus (60 Adam Płotka), Jakub Kwiatkowski (70 Dominik Stolc), Bartłomiej Kasprzak (46 zawodnik testowany), Paweł Czajkowski (60 Bartosz Bartkowiak), Danu Spătaru (46 Wojciech Łuczak), Michał Biskup (60 Wojciech Słomka), zawodnik testowany (60 Patryk Mularczyk).

Proudly made by