Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka – Resovia Rzeszów 2:3 (0:2)

Niestety, po raz kolejny bardzo szybko żegnamy się z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski. Chojniczanka przegrała z Resovią 2:3 w meczu I rundy „Pucharu Tysiąca Drużyn”.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla naszego zespołu, bo już w pierwszej akcji meczu straciliśmy gola. Na listę strzelców wpisał się Maciej Górski. Ta część gry nie układała się dla Chojniczanki najlepiej. Często traciliśmy piłkę, byliśmy bardzo niedokładni i nie stwarzaliśmy sytuacji. Resovia mogła zdobyć szybko gola na 2:0, ale strzał Łyszczarza obronił Szabłowski. Gra długo utrzymywała się w środkowej strefie, a po jednej z prób Chojniczanki szybka kontra wyprowadzona przez Resovię pozwoliła na drugiego gola dla zespołu gości. Po raz kolejny do siatki trafił Górski. Nasz zespół miał dwie okazje do zdobycia gola, ale do przerwy wynik się już nie zmienił.

Druga połowa była już zupełnie inna. Chojniczanka była odważniejsza i szybciej konstruowała ataki. Natomiast Resovia wycofała się do obrony. Po pierwszym z nich udało się złapać kontaktowego gola. Swojego premierowego gola zdobył Alef Firmino. Brazylijski napastnik musiał w 50 minucie opuścić boisko z powodu kontuzji. Bramka dodała animuszu i szukaliśmy wyrównującego gola. Na przeszkodzie stawał golkiper Resovii. W 65 minucie sędzia Pelka wskazał na rzut karny, do którego podszedł Piotr Giel. Z trybun było słychać jednak jęk zawodu, bo nasz napastnik trafił w słupek. Od 78 minuty nasza drużyna grała w przewadze jednego zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Rafał Mikulec. Przewagę naszej drużyny udało się wykorzystać w samej końcówce regulaminowego czasu gry. Gola zdobył Damian Nowacki. Niestety, gdy wydawało się, że mamy rywala w garści i w dogrywce można byłoby pokusić się o zdobycie zwycięskiego gola, to w doliczonym czasie gry ponownie na prowadzenie wyszła Resovia po golu Kalechukwu Ibe-Tortiego.

I RUNDA FORTUNA PUCHAR POLSKI: CHOJNICZANKA – RESOVIA RZESZÓW 2:3 (0:2)
0:1 – Maciej Górski (1′)
0:2 – Maciej Górski (27′)
1:2 – Alef Firmino (47′)
2:2 – Damian Nowacki (89′)
2:3 – Kalechukwu Ibe-Torti (92′)

CHOJNICZANKA: 33. Sebastian Szabłowski – 54. Grzegorz Szymusik, 4. Sebastian Golak, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski (46, 26. Czesław Raburski) – 79. Marcin Kozina (64, 77. Antoni Prałat), 34. Damian Nowacki, 10. Wojciech Szumilas (76, 91. Kacper Korczyc), 7. Błażej Szczepanek, 98. Peter Kolesár (46, 80. Dominik Banach) – 11. Alef Firmino (51, 9. Piotr Giel).

RESOVIA: 88. Michał Gliwa – 90. Wołodymyr Zastawnyj, 2. Mateusz Bondarenko, 28. Kornel Osyra, 21. Dylan Lempereur (76, 17. Radosław Adamski) – 11. Kamil Mazek (64, 7. Kelechukwu Ibe-Torti), 20. Radosław Bąk, 10. Adrian Łyszczarz (46, 14. Marcin Urynowicz), 92. Bartłomiej Ciepiela, 24. Bartłomiej Eizenchart (64, 97. Filip Mikrut) – 9. Maciej Górski (46, 4. Rafał Mikulec).

żółte kartki: Szczytniewski, Kozina, Golak, Szczepanek, Nowacki – Łyszczarz, Gliwa, Ciepiela, Mikulec, Zastawnyj, Bąk.
czerwona kartka: Rafał Mikulec (78. minuta, Resovia, za drugą żółtą).
widzów: 651

Proudly made by