Do następnego meczu pozostało

Czesław Raburski na dłużej w Chojniczance

Czesław Raburski przedłużył kontrakt z Chojniczanką. 20-letni boczny obrońca związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o rok.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategie i plan, który nakreśliliśmy przed sezonem. Chcemy stawiać na młodych zawodników, których mamy w klubie. Czesław swoją postawą zapracował na nowy kontrakt. Chciałbym, żeby inni brali z niego przykład, bo to wzór pracowitości – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Czesław Raburski urodził się 23 września 2003 roku. Pochodzący z Malborka zawodnik trafił do Chojniczanki w sezonie 2019/20 z Pomezanii Malbork. Wcześniej reprezentował również barwy Concordii Elbląg, Olimpii Elbląg, Żuław Nowy Dwór Gdański czy AP Malbork. Raburski najpierw regularnie grał w najstarszych zespołach Akademii Chojniczanki oraz drużynie rezerw. W ubiegłym roku został włączony do pierwszego zespołu Chluby Grodu Tura, a w kwietniu bieżącego roku debiutował w oficjalnym spotkaniu w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Dzisiaj, ma już na swoim koncie 27 spotkań.

Proudly made by