Do następnego meczu pozostało

Damian Byrtek dołączy do Chojniczanki

Transfer drugiego nowego zawodnika stał się faktem. Damian Byrtek dołączy do Chojniczanki. Z naszym klubem związał się dwuletnią umową z opcją przedłużenia o rok.

Damian Byrtek urodził się 7 marca 1991 roku w Bielsku-Białej. To nominalny środkowy obrońca mierzący 195 cm wzrostu. W ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. W 27 meczach Fortuna 1 Ligi zdobył 1 bramkę.

fot. Rafał Rusek / PressFocus

Pozyskanie Damiana to jasny sygnał z naszej strony, że w najbliższym sezonie zamierzamy ponownie bić się o najwyższe cele. Damiana znam już bardzo długo i jestem przekonany, że wniesie do Chojniczanki jakość, charakter i będzie wartością dodana naszego zespołu. Osobiście bardzo się cieszę, że „Byrciu” zdecydował się nam pomóc – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Nowy zawodnik Chluby Grodu Tura to wychowanek Podbeskidzia Bielsko-Biała. W klubie z Bielska-Białej stawiał także pierwsze kroki w seniorskiej piłce oraz debiutował w rozgrywkach Ekstraklasy. W rundzie wiosennej sezonu 2011/12 zagrał w 5 meczach na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, a sezon później wystąpił w 8 meczach rundy jesiennej Ekstraklasy. Następnie był wypożyczany do I-ligowego Okocimskiego Brzesko i II-ligowego Rakowa Częstochowa, gdzie mógł liczyć na regularne występy.

W 2015 roku przeszedł z Podbeskidzia do Chrobrego Głogów. Przez rok gry w Głogowie rozegrał 34 mecze w których zdobył 2 bramki. Następnie trafił do Wisły Płock z którą to awansował do rozgrywek Ekstraklasy. W sezonie 2016/17 Byrtek zagrał w 20 meczach Ekstraklasy i zdobył 1 bramkę, a w następnym sezonie zanotował 18 spotkań w których to strzelił 2 gole. Latem 2018 roku zmienił klub na innego ekstraklasowca – Piasta Gliwice. W zespole trenera Waldemara Fornalika przez rok rozegrał jednak tylko 2 mecze.

Już w trakcie sezonu 2019/20 zdecydował się na zmianę klubu i zejście ligę niżej. Byrtek związał się z Miedzią Legnica dla której to zagrał w 12 meczach i strzelił 2 bramki. Sezon 2020/21 to już transfer do Stomilu Olsztyn.

Damian, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by