Do następnego meczu pozostało

Damian Nowacki zawodnikiem Chojniczanki #nowaTURa

Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Damian Nowacki. 25-letni środkowy pomocnik podpisał z naszym klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W #nowaTURa zagra z numerem 34.

Damian Nowacki urodził się 28 marca 1998 roku w Łodzi. Jest wychowankiem ŁKS-u Łódź, gdzie przechodził kolejne szczeble od najmłodszych zespołów Akademii do pierwszego zespołu. W seniorskiej drużynie zadebiutował w 2015 roku. Rozegrał tam 27 ligowych meczów. Wiosną 2018 roku przeniósł się do trzecioligowej Warty Sieradz gdzie zagrał w 13 meczach. Sezon 2018/19 spędził w Stali Rzeszów i tam na szczeblu 3 Ligi zanotował 22 mecze i strzelił 1 gola. W kolejnych dwóch sezonach reprezentował barwy Sokoła Aleksandrów Łódzki. Rozegrał tam 41 spotkań i strzelił 4 gole.

W 2021 roku wrócił do ŁKS-u. Początkowo został zakontraktowany z myślą o grze w rezerwach, ale bardzo szybko włączono go także do pierwszego zespołu. W tym czasie zagrał w 12 meczach w Fortuna 1 Lidze oraz w 41 spotkaniach z 6 golami w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u z którymi wywalczył awans do 2 Ligi.

Damian, witaj w Chojniczance!

Proudly made by