Do następnego meczu pozostało

Damian Primel w Chojniczance

Damian Primel został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 30-letni bramkarz związał się z naszym klubem półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 29.

Damian Primel urodził się 16 kwietnia 1992 roku w Lubinie. Kibicom Chojniczanki jest dobrze znany z sezonu 2011/12, kiedy w rundzie jesiennej reprezentował nasz klub. Ostatnio był związany ze Stalą Mielec, gdzie zadebiutował w rozgrywkach Ekstraklasy.

Po tym jak opuścił nas Bartosz Neugebauer, bardzo szybko wyselekcjonowaliśmy nazwiska 3-4 kandydatów, którzy mogliby stanowić wiosną o sile naszej kadry. W związku z tym, że znamy bardzo dobrze Damiana, był on jednym z pierwszych do którego zadzwoniłem. Poza pozytywną oceną sportową, spodobała mi się u niego bardzo duża chęć powrotu do Chojniczanki, do której sprowadzałem go pierwszy raz ponad 10 lat temu. W związku z tym, że Damian wraca po przerwie związanej z kontuzją, ostatnim elementem tej układanki były szczegółowe badania. Damian przeszedł je pozytywnie i w tym momencie nie było już żadnych przeszkód, aby podpisał u nas kontrakt – komentuje Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy naszego klubu.

Nowy golkiper jest wychowankiem Zagłębia Lubin, skąd trafił właśnie do Chojnic. W bluzie z herbem Chojniczanki bronił w 9 meczach.

W następnych latach Primel był związany z Calisią Kalisz, KS-em Polkowice i Odrą Opole. W 2018 roku trafił do Stali Mielec z którą dwa lata później wywalczył awans do Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce bronił w 4 spotkaniach.

Damian, witamy ponownie przy Mickiewicza 12 i życzymy powodzenia!

Proudly made by