Do następnego meczu pozostało

Damian Wróbel dyrektorem sportowym Chojniczanki

Zarząd Klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. informuje, że stanowisko dyrektora sportowego w naszym klubie objął Damian Wróbel.

Damian Wróbel ma już bogate doświadczenie sportowe. W przeszłości pracował w Anglii, gdzie związany był z Manchesterem City i Sheffield United w roli skauta oraz pracy w Akademii. Był także skautem PZPN na Anglię, wyszukując zawodników mających polskie korzenie. W Polsce pracował w Odrze Wodzisław jako dyrektor generalny, Zagłębiu Sosnowiec w roli dyrektora ds. skautingu Akademii, a później dyrektora ds. rozwoju klubu. W ostatnim półroczu był dyrektorem ds. rozwoju klubu w drugoligowym GKS-ie Jastrzębie.

Znalezienie odpowiedniego kandydata na stanowisko dyrektora sportowego, to obok informacji o przedłużeniu współpracy z dotychczasowym trenerem, kluczowa decyzja, którą musieliśmy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu. Przed nami niełatwa droga do przebycia. Kadra zespołu zostanie znacząco przebudowana, a tego czasu nie mamy zbyt wiele. Powierzyliśmy tę misję Damianowi Wróblowi i liczymy, że ta współpraca przekuje się na wymierne efekty, które dadzą sporo radości całej żółto-biało-czerwonej społeczności – komentuje Jarosław Klauzo, Prezes Chojniczanki.

Dziękuję zarządowi za zaufanie, przed nami nie łatwe zadanie. Przyjmując propozycje klubu jestem świadomy w jakim momencie jesteśmy. Wiem, że oczekiwania są duże i zrobimy wszystko, by kibice licznie przychodzili na mecze Chojniczanki. Nie będę składał deklaracji o jakie cele będziemy grać, bo powiedzieć można wszystko. Naszą odpowiedzią będzie praca jaką wykonamy, a dokładniej rzecz ujmując wyniki osiągane przez drużynę. Jeśli zdarzy się przegrany mecz, to tylko po walce do ostatniego gwizdka. Tak będziemy też dobierać zawodników. W moim postrzeganiu piłki, ale i sportu jako całości – ambicja i charakter, to nie zaleta zawodnika tylko podstawa, bez której nie ma szans na sukces. Kibiców proszę o wyrozumiałość i trochę cierpliwości. Ten zespół będzie tworzony najprawdopodobniej do startu rozgrywek, a nawet dłużej. Ostatnio popularne są skróty różnych haseł. W mnie to PPP: Praca – Pokora – Pewność siebie – mówi nowy dyrektor sportowy, Damian Wróbel.

Witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!
#nowaTURa

Proudly made by