Do następnego meczu pozostało

Daniel Ściślak zawodnikiem Chojniczanki

Daniel Ściślak nowym zawodnikiem Chojniczanki. 21-latek został wypożyczony do końca bieżącego sezonu z Górnika Zabrze. W barwach „Chluby Grodu Tura” zagra z numerem 10.

 

Nowy zawodnik Chojniczanki to nominalny środkowy pomocnik. Pierwszym klubem Daniela był MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Następnie trafił do Jaroty Jarocin, a w sezonie 2013/14 przeszedł do Akademii Lecha Poznań. W 2014 roku wrócił do swojego pierwszego klubu, a dwa lata później przeszedł do Górnika Zabrze. W zespole 14-krotnego Mistrza Polski najpierw grał w drużynie Centralnej Ligi Juniorów, następnie w rezerwach, aż w sezonie 2019/20 został włączony do pierwszej drużyny Górnika. Przez dwa sezony rozegrał 42 mecze w Ekstraklasie w których zdobył 1 bramkę. Latem ubiegłego roku został wypożyczony z Górnika do klubu z najwyższej ligi na Słowacji – FK Pohronie. W tamtejszej Fortuna Liga zagrał w 13 spotkaniach. Daniel to także młodzieżowy reprezentant Polski.

Osobiście jestem bardzo zadowolony, że udało się nam przekonać Daniela do naszego projektu. Nie było to łatwe zadanie, ale najważniejsze, że jest z nami i nie będę ukrywał, że wiążę z jego pozyskaniem spore nadzieję. Poza tym, że jest to gracz o bardzo wysokim potencjale i doświadczeniem ekstraklasowym, to w dodatku jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem. Pasuje nam także pod względem charakteru, gdyż jest bardzo pozytywnym człowiekiem. Jako ciekawostkę dodam, że z Danielem rozmawiałem już latem, ale wówczas wybrał słowacką ekstraklasę – mówi dyrektor sportowy Chojniczanki, Dawid Frąckowiak.

Ściślak jest z naszym zespołem na obozie we Władysławowie-Cetniewie. We wtorkowym sparingu z Odrą Opole zdobył wyrównującego gola.

Daniel, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

 

Proudly made by