Do następnego meczu pozostało

David Niepsuj zawodnikiem Chojniczanki

David Niepsuj został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 26-letni obrońca związał się z naszym klubem kontraktem do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 14.

 

David Niepsuj urodził się 16 sierpnia 1995 roku w Wuppertal. Ma polskie i niemieckie obywatelstwo. Na swoim koncie ma 73 mecze w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy w których zdobył 4 gole. Może zagrać jako środkowy obrońca lub wahadłowy.

W tym oknie transferowym założyliśmy sobie, że jeśli zrobimy ruch transferowy to tylko i wyłącznie taki, który będzie wartością dodaną naszego zespołu. Niewątpliwie za taki uznaje pozyskanie Davida. Jest to zawodnik o uznanej marce, ograny na poziomie polskiej ekstraklasy. Mam nadzieję, że starania które trzeba było włożyć w przekonanie Davida do dołączenia do Chojniczanki szybko przekują się w dokonania boiskowe tego piłkarza i będzie dla drużyny trenera Kafarskiego dużym wzmocnieniem – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w niemieckich klubach – Fortunie Wuppertal, Bayerze Leverkusen i Borussii Mönchengladbach. Później grał jeszcze w innych niemieckich zespołach takich jak Fortuna Düsseldorf, Wuppertaler SV i VFL Bochum. To właśnie z tego ostatniego klubu w 2016 roku przeniósł się do Polski. Niepsuj związał się wtedy z Pogonią Szczecin dla której rozegrał 43 mecze i strzelił 1 bramkę. W sezonie 2019/20 przeszedł do Wisły Kraków. W barwach "Białej Gwiazdy" przez półtora sezonu zagrał w 24 meczach i zdobył 2 gole. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21 reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie zagrał w 9 meczach Ekstraklasy zdobywając 1 gola.

Nowy zawodnik Chojniczanki to także były młodzieżowy reprezentant Polski. Niepsuj był powoływany do reprezentacji U-20 i U-21 trenera Marcina Dorny.

David, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by