Do następnego meczu pozostało

Debiut wychowanka Kacpra Korczyca

Wychowanek Chojniczanki Kacper Korczyc w meczu ze Stalą Rzeszów zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszego zespołu. 17-latek pojawił się na boisku w 69 minucie i zanotował asystę przy golu Patryka Tuszyńskiego.

Jeszcze rok temu Kacper schodził na mecze z drużyny Juniora A1 do zespołu w kategorii B1. Czerwiec 2022 to debiut Kacpra w czwartoligowych rezerwach, gdzie wiosną do kadry drużyny włączył go trener Piotr Kieruzel. W grudniu informowaliśmy o dołączeniu naszego wychowanka do pierwszego zespołu. Nowy rok rozpoczął od podpisania profesjonalnej umowy z klubem oraz debiutu w meczu sparingowym pierwszej drużyny. Kilka tygodni później zobaczyliśmy już Kacpra w pierwszoligowym meczu. Krok po kroku, ciężką pracą, w rok zrobił przeskok z drużyn juniorskich do meczu w Fortuna 1 Lidze.

Kacper Korczyc (rocznik 2005) to ofensywny środkowy pomocnik. To w naszym klubie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Treningi w Chojniczance rozpoczął w 2012 roku. Jego pierwszym trenerem był Czesław Jarzembiński. Następnie pracował z Tomaszem Fojutem, Tomaszem Orłowskim, Maciejem Kuczkowskim i ostatnio z Piotrem Kieruzelem w drużynie rezerw.

Rezultat z Rzeszowa nie może cieszyć, ale z debiutu Kacpra jesteśmy dumni. Gratulujemy!

Proudly made by