Do następnego meczu pozostało

Decyzje kadrowe po zakończeniu sezonu

Informujemy o decyzjach kadrowych, które nastąpiły po zakończeniu sezonu 2021/22.

 

Klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktów z Michałem Grobelnym i Szymonem Lewandowskim, których umowy z Chojniczanką kończą się 30 czerwca 2022 roku.
Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymali Mateusz Klichowicz i Artur Pląskowski. Z końcem rozgrywek dobiegło końca wypożyczenie bramkarza Kamila Brody z Wisły Kraków. Natomiast Marcin Trojanowski w przyszłym sezonie wróci do drużyny rezerw.

Każdy postęp niestety musi mieć swoje ofiary i tak jest też w naszym przypadku. Znaleźliśmy się w momencie, w którym nasza drużyna wymaga korekt i wzmocnień na wyższą klasę rozgrywkową. Żeby mogło to nastąpić musimy dokonać wyborów i pożegnać się z tymi, z którymi nie wiążemy przyszłości. Jako klub chcemy cały czas iść do przodu, rozwijać się, wyznaczać sobie nowe, ambitne cele. Dlatego też musieliśmy podjąć pierwsze decyzję związane z odejściami, a to nie jest takie łatwe żegnać się z tymi, z którymi jeszcze kilkanaście dni temu wspólnie cieszyliśmy się z awansu. W naszej ocenie tego wymaga jednak dobro naszego klubu. Z tego miejsca chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim tym, którzy znaleźli się na tej liście, za trud włożony w realizację wspólnego celu – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Z wymienionej szóstki zawodników, najwięcej występów w barwach Chojniczanki zaliczył Mateusz Klichowicz. 30-letni skrzydłowy przez dwa sezony zagrał w 69 meczach żółto-biało-czerwonych. Strzelił w nich 12 goli i zanotował 20 asyst.

Artur Pląskowski przez ostatnie dwa sezony zagrał w 50 spotkaniach. Bilans Artura po jego drugim transferze do Chojniczanki (wcześniej reprezentował nasz klub także w rundzie jesiennej sezonu 2013/14) to 15 goli i 4 asysty. 28-letni napastnik dołożył także gola w meczu Pucharu Polski ze Ślęzą Wrocław.Michał Grobelny reprezentował Chojniczankę przez dwa sezony. Przed sezonem 2021/22 został wyznaczony jako drugi kapitan drużyny. W barwach "Chluby Grodu Tura" rozegrał 49 spotkań. 32-letni obrońca nie zdobył gola w oficjalnym spotkaniu Chojniczanki, ale na swoim koncie oprócz wielu ważnych interwencji w defensywie ma także wykorzystany rzut karny w serii jedenastek meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin, który zakończył się awansem Chojniczanki do ćwierćfinału.Kamil Broda został wypożyczony do naszego klubu latem ubiegłego roku z Wisły Kraków. 20-letni golkiper strzegł bramki Chojniczanki w 32 meczach. W 13 spotkaniach zachował czyste konto.

Marcin Trojanowski wrócił do Chojniczanki latem ubiegłego roku jako wzmocnienie drugiego zespołu Chluby Grodu Tura w roli mentora. Po dobrym początku rundy w rezerwach, gdzie był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny i liderem klasyfikacji strzelców ligi, został włączony do pierwszej drużyny. Na boiskach eWinner 2 Ligi rozegrał w bieżacym sezonie 4 spotkania.

Szymon Lewandowski trafił do Chojniczanki przed rozpoczęciem sezonu 2020/21. W pierwszym zespole bronił w meczu Pucharu Polski ze Ślęzą Wrocław i w ostatnim ligowym meczu sezonu 2021/22 z KKS-em Kalisz. Na swoim koncie ma również regularne występy w IV-ligowych rezerwach żółto-biało-czerwonych.

Mateusz, Artur, Michał, Kamil, Szymon – dziękujemy za grę dla naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Proudly made by