Do następnego meczu pozostało

Dumni z Natury – Kaszubska Marszruta

Dzisiaj w ramach #DumniZNatury mamy coś dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas wolny w bliskości z naturą – Kaszubską Marszrutę.

Kaszubska Marszruta to sieć ścieżek i szlaków rowerowych wytyczonych w naszym powiecie. Długość wytyczonych ścieżek to 61 km, dodatkowo oznakowano 104 km szlaków. Najczęściej biegną one przez mało uczęszczane drogi asfaltowe, szutrowe i gruntowe. Na trasie wyznaczone specjalne przystanki rowerowe oraz parkingi. Często spotkać można tablice informacyjne oraz kładki i pieszo-rowerowe mosty.

Wybierając się na szlaki warto wziąć pod uwagę porę roku, a co za tym idzie stan dróg Kaszubskiej Marszruty, które mogą ulegać warunkom atmosferycznym.

Na trasie oprócz pięknej i bogatej przyrody (ścieżki Kaszubskiej Marszruta biegną również przez Park Narodowy „Bory Tucholskie” oraz Zaborski Park Krajobrazowy) warto zaplanować pobyt w Charzykowach, Czersku, Chojnicach czy Brusach. Dzięki typowo turystycznym miejscowością w okolicy, tak jakich Swornegacie czy wspominane Charzykowy, bardzo dobrze rozwinięta jest baza noclegowa.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by