Do następnego meczu pozostało

Dziecięca Gala Piłkarska 2023 – Dzień I (rocznik 2013)

Za nami pierwszy dzień XIII Dziecięcej Gali Piłkarskiej w którym to mierzyły się drużyny z rocznika 2013. Poniżej przygotowaliśmy podsumowanie pierwszego dnia zmagań oraz obszerną fotorelację.

W tym roku w turnieju bierze udział więcej zespołów w związku z czym rywalizacja prowadzona jest na miejskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Huberta Wagnera oraz hali przy Szkole Podstawowej nr 5.

Na turniejowych parkietach były emocje, gole, walka, rywalizacja w duchu fair-play oraz liczne wsparcie rodziców oraz rodzin uczestników. W naszym turnieju wygrał każdy zawodnik. Nie prowadzimy więc żadnych rankingów czy tabel. Po fazie grupowej każda z drużyn grała kolejne spotkania wg. turniejowej drabinki. Dało to 78 minut gry na zespół.

W I dniu turnieju zagrały drużyny: Brda Rytel, Żak Ann Zdrowie Zbiczno, MKS Debrzno, Victoria Koronowo, Lider Rychnowy, AP Szczecinek, KS Piłkarz Golub-Dobrzyń, Wda Świecie, Tucholanka Tuchola, Olimpia Wtelno, Kolejarz Chojnice, UKS GAP Bruskowo Wielkie, JFA Przechlewo, Powiat Starogardzki oraz dwa zespoły gospodarza zawodów czyli Chojniczanki.

Oprócz rozgrywek i dodatkowych atrakcji w postaci konkursów dla zawodników, pragniemy również pomagać. Podczas całego turnieju dostępne jest również specjalne stanowisko ze słodkościami i z napojami, a z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie małego Aleksa Żakowskiego z Chojnic, który walczy z SMA. Zaangażowaliśmy się także w akcję „Kartka Urodzinowa dla Natalki”. Natalka, która choruje na rozlanego glejaka pnia mózgu, otrzyma dużą kartkę urodzinową z podpisami wszystkich uczestników Dziecięcej Gali Piłkarskiej. 12 stycznia będzie obchodzić 6. urodziny i chcemy wspólnie przekazać słowa wsparcia.

We współpracy z KIKI pracownia artystyczna, każda z drużyn odbyła także zajęcia z zakresu budowania poczucia bezpieczeństwa w grupie, samoświadomości i budowania poczucia własnej wartości.

Na koniec piątkowych zmagań, wyróżniono statuetkami, pamiątkowymi medalami oraz upominkami wszystkich zawodników i trenerów biorących udział w Dziecięcej Gali Piłkarskiej. Przyznano także indywidualne nagrody dla najlepszych graczy z każdej drużyny oraz zwycięzców w konkursach celności, szybkości i techniki. Dodatkowo wyróżniono również najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika pierwszego dnia turnieju.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik pierwszego dnia zawodów: Tomasz Dorszyński (Kolejarz Chojnice)
Najlepszy bramkarz pierwszego dnia zawodów: Alan Czerniło (UKS GAP Bruskowo Wielkie)
Zwycięzca konkursu celności: Alan Paszek (Brda Rytel)
Zwycięzca konkursu szybkości: Gabriel Oprea (Żak Ann Zdrowie Zbiczno)
Zwycięzca konkursu techniki: Hubert Kosiedowski (Chojniczanka)

W sobotę ciąg dalszy. Serdecznie zapraszamy na halę od godziny 9:30.

Patron główny turnieju:
– Ginter

Patroni honorowi:
– Burmistrz Miasta Chojnice;
– Starosta Powiatu Chojnickiego;
– Wójt Gminy Chojnice;

Partnerzy:
– Romgaz;
– PWC Wojciechowscy;
– Sport-Club.pl;
– NO10
– Bravry Polska;
– Pomorski Związek Piłki Nożnej;
– Nadleśnictwo Czersk;
– Nadleśnictwo Rytel;
– Restauracja Bazylia;
– KIKI pracownia artystyczna: zajęcia dla dzieci;
– Drukarnia Standruk;
– Pascal

Proudly made by