Do następnego meczu pozostało

Dziecięca Gala Piłkarska 2024 – Dzień 2 (FOTO)

Za nami drugi dzień XIV Dziecięcej Gali Piłkarskiej, gdzie zmierzyły się ze sobą drużyny z rocznika 2015. Zapraszamy na podsumowanie drugiego dnia zmagań oraz obszerną fotorelację.

Podobnie jak w piątek, tak i w sobotę mecze odbywały się na dwóch boiskach równocześnie: na hali widowisko-sportowej przy ulicy Huberta Wagnera w Chojnicach oraz w Szkole Podstawowej nr 5. W drugim dniu wydarzenia organizowanego przez Chojniczankę Chojnice udział wzięło 16 drużyn, które rozegrały swoje mecze w Lidze Europy oraz w Lidze Mistrzów.

Pomimo młodego wieku, na obu boiskach nie brakowało emocji i zaciętości w grze. Niektóre ze spotkań rozstrzygały się dopiero w końcowych sekundach meczu, a młodzi piłkarze i piłkarki od samego rana rozstrzelali się na dobre, dając kibicom na trybunach możliwość obejrzenia gradu goli. Widowiskowe bramki, szalona radość, a także łzy smutku i sportowa złość towarzyszyły wszystkim uczestnikom spotkania przez cały dzień zmagań.

Doping na trybunach niósł się szerokim echem po korytarzach i dodawał otuchy małym zawodnikom w czasie rywalizacji. Wszystkie spotkania zostały rozegrane w duchu zasad fair-play, a młodzi piłkarze i piłkarki na koniec z radością na ustach odebrali pamiątkowe medale i nagrody.

W II dniu turnieju zagrały drużyny: Lider Rychnowy, Zieloni Łąg, Kolejarz Chojnice I oraz II, U2 Bytów, Myśliwiec Tuchomie, MKS Debrzno, JFA Przechlewo, Brda Rytel, UKS GAP Bruskowo Wielkie, Bytovia Bytów, Kamionka Kamień Krajeński oraz 4 drużyny Chojniczanki Chojnice.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik Ligi Europy: Hubert Chądzyński (Myśliwiec Tuchomie)
Najlepszy bramkarz Ligi Europy: Oleg Barszcz (Chojniczanka III)
Najlepszy zawodnik Ligi Mistrzów: Hanna Michalik (UKS GAP Bruskowo Wielkie)
Najlepszy bramkarz Ligi Mistrzów: Adam Zawadzki (Beniaminek 03 Starogard Gdański)
Zwycięzca konkursu żonglerki (Liga Europy): Tadeusz Lipski (AP Reissa Śliwice)
Zwycięzca konkursu żonglerki (Liga Mistrzów): Aleksander Jarosz (MKS Debrzno)

Organizacja tej imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia środowiska biznesowego Chojniczanki. Dziękujemy naszym mecenasom sportu: Ginter, Powiat Chojnicki, Miasto Chojnice, Pomorski Urząd Wojewódzki, Pomorski Związek Piłki Nożnej, Marbruk, CEO, PWC Wojciechowscy, Pestka Trans, Eurostandard, Picobello, Piotrex, Nadleśnictwo Czersk oraz Sport-Club.pl

Proudly made by