Do następnego meczu pozostało

Dziecięca Gala Piłkarska 2023 – Dzień II (rocznik 2014)

Za nami drugi dzień XIII Dziecięcej Gali Piłkarskiej w którym to mierzyły się drużyny z rocznika 2013. Poniżej przygotowaliśmy podsumowanie drugiego dnia zmagań oraz obszerną fotorelację.

W tym roku w turnieju bierze udział więcej zespołów w związku z czym rywalizacja prowadzona jest na miejskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Huberta Wagnera oraz hali przy Szkole Podstawowej nr 5.

Na turniejowych parkietach były emocje, gole, walka, rywalizacja w duchu fair-play oraz liczne wsparcie rodziców oraz rodzin uczestników. W naszym turnieju wygrał każdy zawodnik. Nie prowadzimy więc żadnych rankingów czy tabel. Po fazie grupowej każda z drużyn grała kolejne spotkania wg. turniejowej drabinki. Dało to 78 minut gry na zespół.

W II dniu turnieju zagrały drużyny: Juventus Bydgoszcz, UKS Złotów, Mustang Ostaszewo, Żak Ann Zdrowie Zbiczno, Tucholanka Tuchola, AP Szczecinek, Tęcza Brusy, Brda Rytel, MKS Debrzno, Grom Więcbork, UKS GAP Bruskowo Wielkie, JFA Przechlewo oraz dwa zespoły Kolejarza Chojnice i gospodarza zawodów czyli Chojniczanki.

Podczas drugiego dnia turnieju gościliśmy przedstawicieli telewizji TVP3 Gdańsk. W sobotniej „Panoramie Sport” można było obejrzeć materiał poświęcony Dziecięcej Gali Piłkarskiej. Reportaż można obejrzeć również TUTAJ(materiał z 07.01.2023, godz. 18:30)

Oprócz rozgrywek i dodatkowych atrakcji w postaci konkursów dla zawodników, pragniemy również pomagać. Podczas całego turnieju dostępne jest również specjalne stanowisko ze słodkościami i z napojami, a z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie małego Aleksa Żakowskiego z Chojnic, który walczy z SMA. Zaangażowaliśmy się także w akcję „Kartka Urodzinowa dla Natalki”. Natalka, która choruje na rozlanego glejaka pnia mózgu, otrzyma dużą kartkę urodzinową z podpisami wszystkich uczestników Dziecięcej Gali Piłkarskiej. 12 stycznia będzie obchodzić 6. urodziny i chcemy wspólnie przekazać słowa wsparcia.

We współpracy z KIKI pracownia artystyczna, każda z drużyn odbyła także zajęcia z zakresu budowania poczucia bezpieczeństwa w grupie, samoświadomości i budowania poczucia własnej wartości.

Na koniec sobotnich zmagań, wyróżniono statuetkami, pamiątkowymi medalami oraz upominkami wszystkich zawodników i trenerów biorących udział w Dziecięcej Gali Piłkarskiej. Przyznano także indywidualne nagrody dla najlepszych graczy z każdej drużyny oraz zwycięzców w konkursach celności, szybkości i techniki. Dodatkowo wyróżniono również najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika drugiego dnia turnieju. Pojawiła się specjalna kategoria fair-play dla trenera.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy zawodnik drugiego dnia zawodów: Ignacy Dyba (UKS Fair-Play Złotów)
Najlepszy bramkarz drugiego dnia zawodów: Iga Wegner (MKS Debrzno)
Zwycięzca konkursu celności: Alan Orzeł (Mustang Ostaszewo)
Zwycięzca konkursu szybkości: Dominik Macmon (MKS Debrzno)
Zwycięzca konkursu techniki: Aleksander Boniecki (Mustang Ostaszewo)
Specjalna nagroda fair-play dla trenera: Michał Kożuchowski (Mustang Ostaszewo)

W niedzielę ostatni dzień turnieju. Rywalizować będą drużyny z roczników 2015 i młodszych. Serdecznie zapraszamy na halę od godziny 9:30.

Patron główny turnieju:
– Ginter

Patroni honorowi:
– Burmistrz Miasta Chojnice;
– Starosta Powiatu Chojnickiego;
– Wójt Gminy Chojnice;

Partnerzy:
– Romgaz;
– PWC Wojciechowscy;
– Sport-Club.pl;
– NO10
– Bravry Polska;
– Pomorski Związek Piłki Nożnej;
– Nadleśnictwo Czersk;
– Nadleśnictwo Rytel;
– Restauracja Bazylia;
– KIKI pracownia artystyczna: zajęcia dla dzieci;
– Drukarnia Standruk;
– Pascal

Proudly made by