Do następnego meczu pozostało

Dzień Jedności Kaszubów

19 marca to dzień, kiedy obchodzimy Dzień Jedności Kaszubów
(kasz. DZÉŃ JEDNOTË KASZËBÓW).

Upamiętnia ono pisemną wzmiankę o Kaszubach w bulli papieża Grzegorza IX. 19 marca 1230 roku papież zatytułował szczecińskiego księcia „księciem Kaszub, potwierdzając dobra podarowane przez Bogusława I zakonowi joannitów pod Stargardem nad Iną. Była to prawdopodobnie pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach. W 1999 roku zostały zapoczątkowane Zjazdy Kaszubów odbywające się do chwili obecnej. Pierwszy z nich odbył się w 1999 roku w Chojnicach.

Dzięki naszej współpracy z Fundacją Kaszuby oraz projektowi Dumni z Natury na nasz niedzielny mecz wyjdziemy w opaskach nawiązujących do Flagi Kaszubskiej. Nasz partner jest również organizatorem i pomysłodawcą kilku wydarzeń z okazji Dnia Jedności Kaszubów.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by