Do następnego meczu pozostało

EKOatleci w Parkach Narodowych – zajęcia edukacyjno-sportowe

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki (PZLA) oraz Parkami Narodowymi rusza z projektem pod nazwą EKOatleci, który będzie promował aktywne spędzanie czasu z rodziną.

 

W ramach projektu EKOatleci dzieci wraz rodzicami będą miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć sportowych na terenie 23 Parków Narodowych, prowadzonych przez trenerów zrzeszonych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Zajęcia te będą uzupełnione o część edukacyjną prowadzoną przez pracowników Parków Narodowych. Celem tych zajęć będzie zwiększenie świadomości ekologicznej uczestników, w tym o wpływie zachodzących zmian klimatu na rodzime ekosystemy przyrodnicze, a także o roli indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu.

Projekt będzie realizowany w terminie od 1 września do 31 października. Szczegóły i dokładne terminy dostępne będą w mediach społecznościowych Parków Narodowych. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału!

Sekcja Lekkoatletyczna klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. również dołącza do projektu "EKOatleci w Parkach Narodowych". W ramach niego w Bachorzu we współpracy z Parkiem Narodowym "Bory Tucholskie" zostaną przeprowadzone zajęcia pod okiem trenera Jarosława Wróblewskiego. Pierwszy trening zaplanowany został na 19 września o godzinie 11:00. Następny 2 października o godzinie 11:00. Trzecie zajęcia zaplanowane zostały na 9 października o godzinie 11:00. Czwarte – 16 października o godzinie 11:00. Piąte – 23 października o godzinie 11:00.

Proudly made by