Do następnego meczu pozostało

Enea wspiera piłkarzy Chojniczanki Chojnice

Enea, jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, została nowym sponsorem klubu piłkarskiego Chojniczanka Chojnice. Firma dołącza do grona platynowych sponsorów drużyny piłkarskiej, która istnieje już prawie od stu lat.  

MKS Chojniczanka został założony 10 marca 1930 roku i jest jednym z największych klubów na Pomorzu. Do sukcesów drużyny piłkarskiej należy zaliczyć zajęcie trzeciego miejsca w rozgrywkach 1 ligi w sezonie 2017/18 oraz trzykrotny udział w ćwierćfinale Pucharu Polski (sezony 2015/16, 2017/18 i 2020/21). Obecnie Chojniczanka występuje w piłkarskiej 2 lidze i walczy o awans.

Chojniczanka to klub piłkarski, który ma bardzo duże grono wiernych kibiców. Chcemy dodać energii zarówno im, jak i zawodnikom. Enea od lat wspiera sport na terenie swojej działalności, a Chojnice to nasz rejon dystrybucji. Zależy nam by wsparcie Enei pomogło drużynie w powrocie do wyższej klasy rozgrywkowej – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Enea sponsorem platynowym drużyny z Chojnic będzie w sezonie 2023/2024. Logo koncernu energetycznego będzie obecne między innymi na strojach zawodników.

Współpraca nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaangażowanie posła na Sejm RP Aleksandra Mrówczyńskiego.

Kibicowaliśmy, kibicujemy i będziemy kibicować Chojniczance. Dziękuję, że mój głos także był słyszalny w grupie Enea, jej przedstawiciele się w niego wsłuchali i zdecydowali się wesprzeć chojnicki klub powiedział Aleksander Mrówczyński, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Bardzo cieszymy się na współpracę z firmą Enea. To bardzo ważna informacja dla całej żółto-biało-czerwonej społeczności. Już wcześniej działaliśmy wspólnie przy organizacji turnieju dla dzieci, a dzisiaj stawiamy kolejny krok w naszych działaniach. Klub Biznesu Chojniczanki to w zdecydowanej większości lokalne firmy wspierające Chojniczankę. Potrzebujemy jednak cały czas wzmacniać ten nasz finansowy fundament, by klub mógł dalej się rozwijać. Dlatego dziękujemy za zaufanie i wspólnie twórzmy #nowaTURa – powiedział Jarosław Klauzo, prezes Chojniczanki.

Najbliższy mecz MKS Chojniczanka Chojnice rozegra z Lechem Poznań II w piątek 28 lipca 2023 roku na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930 w Chojnicach.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Lecha Poznań, Akademię Warty Poznań i Akademię Jagiellonii. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, wspiera także Polski Związek Triathlonu, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Rugby oraz Polski Związek Sportowy Cheerleadingu.

YouTube player
Proudly made by