Do następnego meczu pozostało

Fabian Brylowski złotym medalistą Halowych Mistrzostw Polski

Podopieczny sekcji lekkoatletycznej Chojniczanki – Fabian Brylowski podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 we Wrocławiu został mistrzem Polski i poprawił rekord kraju w biegu na 200 metrów w hali.

Pochodzący z Zielonej Huty w gminie Konarzyny Brylowski osiągnął historyczny wynik podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. Podczas zawodów we Wrocławiu 17-latek zdobył złoty medal w biegu na 200 metrów i do tego poprawił rekord Polski w swojej kategorii wiekowej. Obecny rekord wynosi teraz 21,51 sekundy i został poprawiony o 0.02 sekundy. Młody biegacz to pierwszy rekordzista kraju w historii sekcji lekkoatletycznej Chojniczanki po jej reaktywacji 30 lat temu.

Jadąc na zawody nasz zawodnik legitymował się życiówką na poziomie 21,91 sekundy. Już podczas eliminacji poprawił swój rekord życiowy uzyskując 21,68 sekundy. Dla podopiecznego Jarosława Wróblewskiego to już trzeci medal. Wcześniej zdobył dwa srebra – jeden na hali, a drugi na stadionie.

Proudly made by