Do następnego meczu pozostało

Filip Becht piłkarzem Chojniczanki

22-letni obrońca Filip Becht podpisał kontrakt z Chojniczanką i w nadchodzącym sezonie 2024/2025 Betclic 2 Ligi będzie bronić Żółto-Biało-Czerwonych barw. Kontrakt został podpisany na rok z opcją przedłużenia o kolejny.

Wychowanek RTS Widzewa Łódź spędził ostatnie dwa sezony w Unii Skierniewice, gdzie rozegrał łącznie 51 spotkań, strzelając jedną bramkę. Swoją piłkarską przygodę zaczynał w zespole U19 łódzkiego Widzewa w sezonie 2018/2019. Rok później trafił do rezerw, a następnie do pierwszego zespołu. Z łódzkim klubem był związany do sezonu 2021/2022. Na początku 2022 roku przeniósł się do Krakowa, gdzie grał dla Hutnika Kraków. Po półrocznym pobycie w Krakowie obrońca trafił do Skierniewic, gdzie spędził sezony 2022/2023 oraz 2023/2024.

Filip Becht rozegrał łącznie 83 meczów, w których strzelił 2 gole i zaliczył 4 asysty.

Cieszę się, że dołączyłem do takiego klubu jak Chojniczanka. Jest to Klub z aspiracjami, mający wysokie cele, a moje ambicje pokrywając się z celami Klubu. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc drużynie i aby Chojniczanka zajęła jak najwyższe miejsce w 2 Lidze na koniec sezonu” – Filip Becht.

Budując drużynę, musimy brać pod uwagę kilka czynników, zarówno sportowych, jak i ekonomicznych, o czym kibice często zapominają. Filip pokazał w treningach z nami, że jest w stanie podjąć rywalizację na lewej stronie bloku defensywnego i dlatego zdecydowaliśmy się na ten ruch. To zawodnik w dobrym wieku, z doświadczeniem, a przede wszystkim tak zwany „walczak” którego potrzebujemy” – Damian Wróbel, Dyrektor Sportowy MKS Chojniczanka 1930 S.A.

Filipie, witamy w Chlubie Grodu Tura!

Nowa TURa 2.0

Proudly made by