Do następnego meczu pozostało

Filip Karbowy: Każdy gol cieszy

Filip Karbowy opowiada nam o początku przygotowań Chojniczanki.

 

Karbowy jest autorem pierwszego gola dla Chojniczanki w 2022 roku. To właśnie po strzale środkowego pomocnika nasza drużyna otworzyła wynik sparingu ze Świtem Skolwin – Ten rok nie mógł zacząć lepiej. Wiadomo liczby są ważne. Co prawda to tylko sparing, ale każdy gol czy asysta zawsze cieszy. Największym pozytywem jest jednak liczba goli zdobyta przez cały zespół. Nie był to łatwy sparing. Po takiej długiej przerwie jest głód piłki, ale fizycznie dopiero budujemy formę – mówi zawodnik.

Ostatni mecz żółto-biało-czerwoni rozegrali 6 grudnia. Do zajęć zespół wrócił 10 stycznia. W okresie urlopów było trochę czasu na odpoczynek, ale każdy ćwiczył także według przygotowanych rozpisek i na bieżąco raportował wykonaną pracę – Zdecydowanie brakowało nam piłki w tych ostatnich tygodniach. Treningi przygotowawcze to głównie bieganie i siłownia, więc ten odpoczynek od piłki był całkiem długi. To był ponad miesiąc także głód gry – tak jak mówiłem wcześniej – był duży. Cieszę się każdym treningiem – twierdzi Karbowy.

W trakcie zimowych przygotowań bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie wytrzymałościowe, które musi stanowić podbudowę na kluczową część sezonu – Zdecydowanie nie jest nudno. Zajęcia są urozmaicone i trenerzy doskonale wiedzą co robią. Tabela potwierdza, że już w rundzie jesiennej byliśmy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie – uważa Filip Karbowy.

Proudly made by