Do następnego meczu pozostało

Filip Karbowy nowym zawodnikiem Chojniczanki

Filip Karbowy został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 24-letni środkowy pomocnik podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 27. Nasz klub rozpoczął już procedurę zgłoszenia zawodnika do rozgrywek eWinner 2 Ligi co oznacza, że Filip będzie mógł zagrać w barwach Chojniczanki jeszcze w tej rundzie.

 

Filip już dwukrotnie był na naszej liście życzeń, lecz zawsze stawało coś na przeszkodzie. Tym razem udało się nam bardzo szybko dojść do porozumienia. Filip pasuje nam bardzo profilem do tego na jakich piłkarzach chcemy budować tą drużynę, dlatego nie było żadnych wątpliwości co do jego angażu w Chojniczance – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Filip Karbowy urodził się 3 września 1997 roku w Turku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szkółce Olo Władysławów skąd w 2012 roku trafił do juniorów Legii Warszawa. W barwach Legii rozegrał 4 sezony. W tym czasie dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski juniorów U-19, grał i strzelał gole w Młodzieżowej Lidze Mistrzów oraz był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski U-18. Karbowy trenował także z pierwszym zespołem, ale grał w III-ligowych rezerwach. W sezonie 2016/17 został wypożyczony do Miedzi Legnica, gdzie zadebiutował w rozgrywkach 1 Ligi. W sezonie 2017/18 trafił do innego pierwszoligowca – Górnika Łęczna. W barwach klubu z Lubelszczyzny rozegrał 18 spotkań. W kolejnym sezonie reprezentował barwy Wigier Suwałki, gdzie w 31 meczach 1 Ligi zdobył 4 bramki. Przez ostatnie dwa sezony, Karbowy był zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Jego bilans w Zagłębiu to 48 spotkań i 8 goli. Łącznie na pierwszoligowych boiskach nowy zawodnik Chojniczanki rozegrał 97 meczów w których strzelił 12 goli.

                                      

Filip, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by