Filip Mosek z profesjonalnym kontraktem!

Wychowanek Chojniczanki Filip Mosek podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. 16-latek związał się z naszym klubem trzyletnią umową. Młody piłkarz od grudnia 2023 roku został włączony do drużyny rezerw.

Dla naszego skrzydłowego to spore wyróżnienie i jak przyznaje sam zawodnik, jego cel jest jasny: „cały czas iść do przodu i piąć się wyżej”.

„Moim pierwszym trenerem był trener Paweł Skiba, a przedostatnim Artur Fryś. Wszystko się zaczęło od pasji. Już jako dziecko zacząłem kopać piłkę i teraz jestem tu, gdzie jestem. Jestem bardzo zadowolony z kontraktu i cieszę się, że zostałem doceniony. Moja dotychczasowa współpraca z trenerem Tomaszem Fojutem przebiega bardzo dobrze. Dostaję sporo szans na grę i bardzo mnie to cieszy. Moim obecnym celem jest cały czas iść do przodu i piąć się wyżej. Dziękuję również moim kolegom z Akademii, bo to też dzięki nim jestem tutaj”.

Filip od najmłodszych lat jest związany z Chlubą Grodu Toru. Jak przyznaje Dyrektor do spraw szkolenia Adam Błaszczak, Filip ma zmysł do zdobywania bramek, a sama gra w piłkę sprawia mu wiele radości.

„Filip Mosek do Akademii Chojniczanki dołączył w wieku przedszkolnym, a więc przeszedł wszystkie etapy szkolenia w naszym klubie. Od najmłodszych lat wykazywał się bardzo dużym zaangażowaniem, widać było dużą radość z gry w piłkę nożną. Był obecny na niemal każdym treningu, co niewątpliwie jest też zasługą jego rodziców, którzy od zawsze są dla niego wielkim wsparciem.

Filip od zawsze posiadał inklinacje do gry ofensywnej. Ma zmysł do strzelania goli, co niewątpliwie jest bardzo cenną umiejętnością. Z dużą satysfakcją obserwuję postępy Filipa” – przyznał Błaszczak.

Filipie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w naszym klubie!