Do następnego meczu pozostało

Gra kontrolna nr 4: Remis z Lechią Gdańsk 1:1

Chojniczanka Chojnice w wyrównanym spotkaniu zremisowała z Lechią Gdańsk w czwartej grze kontrolnej przed rozpoczęciem nowego sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi.

Spotkanie od samego początku stało na wysokim poziomie. W trzeciej minucie meczu Lechia Gdańsk próbowała otworzyć wynik spotkania, ale skutecznie przeszkodził w tym Tomasz Boczek, po którego zagraniu piłka trafiła w ręce Damiana Primela. Jako pierwszy na listę strzelców Chojniczanki mógł wpisać się Valērijs Šabala, ale strzał z dystansu został obroniony przez bramkarza Lechii.

Pierwsza bramka meczu padła w 25. minucie, kiedy to Primela pokonał Camilo Mena. Nasz zespół odpowiedział dwie minuty później. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Hide Vitalucciego gola strzelił Šabala. Pod koniec pierwszej połowy sędzia spotkania pokazał żółtą kartką, a następnie czerwoną Tomaszowi Boczkowi. Ze względu na to, że była gra kontrolna, trenerzy obu drużyn umówili się, że nasz zespół będzie grał w pełnym składzie, a w miejsce Boczka pojawił się Oskar Klessa.

Po rozpoczęciu drugiej części spotkania z boiska zszedł Michał Biskup, a pojawił się zawodnik testowany. Oba zespoły szukały okazji na strzelenie bramki, ale piłka w większości przypadków albo mijała bramkę o włos, albo lądowała w rękach bramkarzy.

W 64. minucie nasz zespół przeprowadził trzy zmiany. Z boiska zeszli Marcel Stefaniak, Patryk Olejnik oraz Bartosz Pikul. W ich miejsce pojawili się Adrian Kacerik, Filip Becht oraz Bartosz Biś. Chwilę później trener Damian Nowak musiał przeprowadzić kolejną zmianę, po faulu na Kacprze Korczycu. W jego miejsce wszedł Konrad Formela. W 72 minucie Valērijsa Šabalę zmienił Jakub Romanik.

W końcówce spotkania Bartosz Biś dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców, ale najpierw piłka minęła o włos bramkę, a drugi strzał z dystansu został obroniony przez bramkarza Lechii. Ostatecznie czwarty mecz kontrolny z Ekstraklasową Lechią Gdańsk zakończył się remisem.

W najbliższą sobotę 6 lipca odbędzie się gra kontrolna nr 5. Na naszym stadionie przy M12 podejmiemy Olimpię Grudziądz, a mecz będzie otwarty dla publiczności. Początek spotkania o godzinie 11:00.

GRA KONTROLNA NR 4: LECHIA GDAŃSK — CHOJNICZANKA 1:1 (1:1)
1:0 – Camilo Mena (25′)
1:1 – Valērijs Šabala (27′)

CHOJNICZANKA: 29. Damian Primel, 54. Mateusz Bąkowicz, 9. Michał Biskup, 8. Tomasz Boczek, 91. Kacper Korczyc, 34. Damian Nowacki, 16. Patryk Olejnik, 11. Bartosz Pikul, 20. Valērijs Šabala, 23. Marcel Stefaniak, 19. Hide Vitalucci.

II połowa: 29. Damian Primel, 54. Mateusz Bąkowicz, Zawodnik testowany, 6. Oskar Klessa, 91. Kacper Korczyc (65′, 91. Konrad Formela), 34. Damian Nowacki, 16. Patryk Olejnik (64′, 40. Bartosz Biś), 11. Bartosz Pikul (64′, 22. Adrian Kacerik), 20. Valērijs Šabala (72′, 18. Jakub Romanik), 23. Marcel Stefaniak (64′, 80. Filip Becht), 19. Hide Vitalucci.

Żółta kartka: 41′ Tomasz Boczek

Czerwona kartka: 41′ Tomasz Boczek, druga żółta kartka

Proudly made by