Do następnego meczu pozostało

Gra kontrolna nr 5: Chojniczanka — Olimpia Grudziądz 1:2

Chojniczanka Chojnice przegrała w piątej grze kontrolnej w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi. Przy M12 minimalnie ulegliśmy Olimpii Grudziądz 1:2.

W początkowej fazie meczu oba zespoły próbowały otworzyć wynik spotkania, ale strzały zarówno zawodników Chluby Grodu Tura, jak i Olimpii Grudziądz były niecelne albo trafiały prosto w ręce obu bramkarzy. Jako pierwsi z gola cieszyli się przyjezdni. W 26 minucie Kacper Rychert pewnym strzałem pokonał Michała Antkowiaka i otworzył wynik meczu. Druga bramka padła w 45 minucie, prosto „do szatni”. Nasz zespół schodził z boiska, przegrywając 0:2.

Druga połowa przyniosła nie tylko zmiany w naszym składzie, ale również wiele sytuacji bramkowych, jednak piłka albo trafiała prosto w ręce bramkarza Olimpii, albo obijała bramkę rywali. Gol dla Chojniczanki padł w 76 minucie, kiedy to do siatki trafił Marcin Kozina.

Swoje okazje na wyrównanie wyniku meczu miał Adrian Kacerik, który oddał piękny strzał z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Wcześniej Kacerik miał szansę zamienić podanie od Błażeja Szczepanka na gola, ale strzał głową wpadł prosto w ręce bramkarza rywali. Bramkę wyrównującą mógł także strzelić Kacper Korczyc, ale piłka posłana głową w kierunku bramki zatrzymała się na bramkarzu Olimpii.

Pomimo lepszej drugiej połowy i wielu sytuacji bramkowych, wynik spotkania nie uległ zmianie i przegraliśmy przy M12 1:2. 

Za tydzień, w sobotę 13 lipca odbędzie się ostatnia gra kontrolna przed startem nowego sezonu. Ponownie na naszym stadionie podejmiemy Błękitni Stargard.

GRA KONTROLNA NR 5: CHOJNICZANKA — OLIMPIA GRUDZIĄDZ 1:2 (0:2)
0:1 – Kacper Rychert (26′)
0:2 – Szymon Krocz (45′)
1:2 – Marcin Kozina (76′)

CHOJNICZANKA: 1. Michał Antkowiak, 23. Marcel Stefaniak, 14. Zawodnik testowany, 21. Zawodnik testowany, 54. Mateusz Bąkowicz, 4. Patryk Olejnik, 7. Błażej Szczepanek, 98. Zawodnik testowany, 20. Valērijs Šabala, 11. Bartosz Pikul, 9. Michał Biskup.

II połowa: 1. Michał Antkowiak, 23. Marcel Stefaniak (63′, 80. Filip Becht), 14. Zawodnik testowany, 15. Przemysław Sajdak, 22. Adrian Kacerik, 4. Patryk Olejnik (71′, Jakub Romanik), 7. Błażej Szczepanek (71′, Bartosz Biś), 98. Zawodnik testowany, 91. Kacper Korczyc, 11. Bartosz Pikul (63′, 79. Marcin Kozina), 16. Zawodnik testowany.

Proudly made by