Gramy z Hutnikiem Kraków!

W sobotę, 13 kwietnia Chojniczanka rozegra domowy mecz z Hutnikiem Kraków. Spotkanie będzie transmitowane przez TVP Sport, WP Pilot oraz na sport.tvp.pl i rozpocznie się o 19:00.

Klub powstał 21 marca 1950 jako wielosekcyjna jednostka sportowa. Do sekcji wliczały się między innymi: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, boks, lekkoatletyka, tenis stołowy, szachy, łyżwiarstwo oraz piłka nożna. Piłkarska sekcja powstała razem z założeniem Koła Sportowego „Stal” przy PPW Nowa Huta. Pierwotnie klub grał pod nazwą Stal Nowa Huta.

W 1956 roku zmieniono nazwę ze „Stali” na „Hutnik” Nowa Huta. Od 1984 roku klub nazywał się KS Hutnik Kraków, a po sześciu latach — w 1990 roku — zespół prowadzony przez Władysława Łacha zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Największym sukcesem krakowskiego rywala jest to, że w 1996 roku Hutnicy zagrali w Pucharze UEFA, gdzie wyeliminowali Chazri Buzowna Baku i Sigmy Ołomuniec. Ich przygoda zakończyła się na półfinale rozgrywek, gdzie przegrali z AS Monaco. Oprócz tego w sezonie 1995/1996 zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski.

Jeżeli chodzi na nasze mecze, to w ligowych spotkaniach zagraliśmy ze sobą 6 razy. Czterokrotnie wygraliśmy, raz zremisowaliśmy, a raz przegraliśmy.

Ostatni mecz naszej ekipy z Hutnikiem Kraków, który odbył się w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 zakończył się wygraną Chluby Grodu Tura 0:2.

0:1 – Błażej Szczepanek (46′)
0:2 – Wojciech Szumilas (85′)

YouTube player