Do następnego meczu pozostało

Grzegorz Szymusik piłkarzem Chojniczanki

Pierwszym zawodnikiem, który zasili szeregi naszego zespołu przed rundą wiosenną będzie Grzegorz Szymusik. 24-letni prawy obrońca podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o rok.

Grzegorz Szymusik urodził się 4 czerwca 1998 roku w Stargardzie. W wieku juniorskim grał w Zenicie Koczewo oraz Błękitnych Stargard. W klubie ze Stargardu debiutował w seniorskiej piłce. Po rozegraniu trzech sezonów na szczeblu 2 Ligi (65 meczów, 8 goli), przeszedł do Warty Poznań. W pierwszoligowej wówczas Warcie rozegrał 27 meczów i strzelił 3 gole. Od sezonu 2019/20 reprezentował barwy Korony Kielce z którą grał w Ekstraklasie oraz 1 Lidze. Przez ponad trzy lata gry dla „Złocisto-Krwistych” zagrał w 76 meczach w których strzelił 4 gole. Na boiskach Ekstraklasy zanotował 26 meczów i strzelił 1 gola. Jest także młodzieżowym reprezentantem Polski.

Filozofia Trenera Brede powoduje konieczność przeprofilowania naszej kadry w trakcie zimowej przerwy. Stąd pomysł na wzmocnienie naszego zespołu Grzegorzem Szymusikiem, który mimo cały czas młodego wieku ma bardzo duże doświadczenie zdobyte na poziomie Ekstraklasy i 1 Ligi. Znam Grzesia osobiście z czasów naszej współpracy w poznańskiej Warcie i jestem przekonany, że poza doświadczeniem wniesie w nasze szeregi charakter oraz pracowitość, a tym samym szybko wkomponuje się w ostry reżim pracy trenera Brede – komentuje Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Grzegorz Szymusik dołączy do naszego zespołu od początku przyszłego tygodnia.

fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Witamy w Chojniczance!

Proudly made by