Do następnego meczu pozostało

Hide Vitalucci odchodzi z Chojniczanki

Hide Vitalucci odchodzi z Chluby Grodu Tura. W dniu dzisiejszym została wpłacona kwota odstępnego zawarta w kontrakcie zawodnika, która pozwala na przejście do Arki Gdynia.

Grający z numerem 27 ofensywny pomocnik rozegrał dla Chojniczanki 13 meczów, w których strzelił 5 goli i zaliczył 4 asysty. Od samego początku gry w naszym zespole Hide prezentował wysoki poziom umiejętności, a swoją walecznością zaskarbił serca wielu kibiców. W czasie meczu z Polonią Bytom popisał się swoim firmowym zagraniem, zdobywając bramkę, strzelając z połowy boiska, czym wprawił w osłupienie wielu — nawet — najstarszych kibiców.

Chcę podziękować wszystkim za cały doping i wsparcie, które odczuwałem przez te trzy miesiące zarówno ze strony Klubu, kibiców, trenerów, piłkarzy, jak i wszystkich pracowników… Od pierwszych dni tutaj czułem się bardzo dobrze, więc ze smutkiem opuszczam to miasto i Klub. Pomimo że były to tylko trzy miesiące, to były specjalne trzy miesiące, pełne wspólnej pasji, zaangażowania i wspólnego celu. Dziękuję wszystkim kibicom za ich doping, wspieranie mnie i okazywanie wszystkich pozytywnych emocji. Pokazaliście mi czym jest bycie częścią rodziny Chojniczanki i przyznaję, że nigdy wcześniej tego nie poczułem będąc na boisku. Od teraz… zawsze będziecie częścią mnie i mojego życia. Dziękuję za wszystko” – Hide Vitalucci.

Tracimy gracza, którego umiejętności przerastają tę ligę i to jest absolutnie bezdyskusyjne.  Próbowaliśmy zatrzymać zawodnika u nas, jednak poruszamy się w określonych realiach, a zapisy kontraktowe były jasne i klarowne. Jako Klub nie mieliśmy też żadnego wpływu na wybór nowego pracodawcy zawodnika — jest to jego decyzja oraz jego doradców. Życzymy Hide wszystkiego dobrego” – Damian Wróbel, Dyrektor Sportowy MKS Chojniczanka 1930 S.A.

Vitalucci, zanim trafił do Chojniczanki swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie Nagoya Grampus z najwyższego szczebla rozgrywek w Japonii. W 2019 roku przeniósł się do Włoch, trafiając do włoskiego klubu Frosinone, gdzie grał w zespołach młodzieżowych. Przez dwa lata rozegrał 43 mecze w zespole U-19 w których zdobył 22 gole. 19 z nich padło w rozgrywkach Primavera 2-B (drugi poziom rozgrywek w młodzieżowych rozgrywkach we Włoszech), gdzie w pierwszym sezonie z 13 golami na koncie został królem strzelców. Od 2021 roku reprezentował barwy klubu z włoskiej Serie C – Pergolettese. Na trzecim – już seniorskim – poziomie zagrał w 47 spotkaniach i strzelił 4 gole.

Hide, dziękujemy za wszystko i powodzenia w przyszłości! Grazie/Arigatō!

Proudly made by