Do następnego meczu pozostało

Historia meczów z Górnikiem Polkowice

Chojniczanka dotychczas dwa razy mierzyła się z Górnikiem Polkowice. Wszystkie mecze rozegrano w sezonie 2012/13 w rozgrywkach II ligi zachodniej.

Pierwszy mecz z Górnikiem odbył się w Chojnicach. Chojniczanka zajmowała wtedy trzecie miejsce w tabeli, a ekipa z Polkowic plasowała się na siódmej pozycji. Żółto-biało-czerwoni dość długo szukali sposobu na rozmontowanie defensywy Górnika i ta sztuka udała się Tomaszowi Mikołajczakowi – pod sam koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie do siatki trafił również Michał Markowski i Marcin Garuch. Tym samym Chojniczanka odniosła przekonujące zwycięstwo choć sam mecz był bardzo wyrównany, a pewnie w bramce spisywał się Rafał Misztal.

Do rewanżu w Polkowicach Chojniczanka udała się już jako wicelider tabeli. Wynik otworzyli gospodarze po bramce Szymona Skrzypczaka. „Skrzypa” w tamtym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem na boiskach II ligi zachodniej, łącznie zdobywając 21 bramek. O ile w Chojnicach nie udało mu się pokonać naszego bramkarza, tak w rewanżu trafił już do siatki. Chojniczanka odpowiedziała w drugiej połowie. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Feruga. Kilka minut później żółto-biało-czerwoni wyszli na prowadzenie po bramce Marcina Garucha. Chojniczanie nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bo Mateusz Bartczak wyrównał 9 minut później.

BILANS: 1 zwycięstwo, 1 remis, 0 porażek
BRAMKI: 5 – 2

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by